روسیه ویدیوی رهگیری هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط جنگنده روسی را منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

درپی اعلام وزارت دفاع روسیه در روز دوشنبه 27 ژوئیه مبنی بر ارسال جنگنده سوخوی 27 برای رهگیری هواپیمای جاسوسوی آمریکایی بر فراز دریای سیاه که در حال نزدیک شدن به مرزهای روسیه بود، وزارت دفاع این کشور ویدیویی را نشر کرد که در آن این جنگنده روسی مشاهده می‌شود.

در کلیپ نشر داده شده، جنگنده سوخی 27 مشاهده می‌شود که هواپیمای شناسایی نیروی هوایی آمریکا را رهگیری می‌کند.

شایان ذکر است که وزارت دفاع روسیه تاکید کرده هواپیمای آمریکایی از نوع « بی-8 پوسایدون» با مشاهده جنگده روسی، مسیر پرواز خود را تغییر داد.

بدبینی کرملین

گفتنی است که کرملین پیشتر مراتب بد بینی خود نسبت به توان روسیه و آمریکا برای ایجاد همگرایی دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل مورد اختلاف یا حتی ایجاد تحول مثبت در روابط فیمابین را ابراز کرده است.

دیمیتری بیسکوف سخنگوی کاخ کرملین با بیان این نقطه نظر بدبینانه، پیش بینی کرد تنش‌های بیشتری در روابط میان این دو ابر قدرت بروز کند؛ هر چند بر برخورد باز ولادمیر پوتین و آمادگی او برای گفت‌وگو با «تمامی اطراف» نیز تاکید ورزید.

آمادگی نیروهای مسلح روسیه

شایان ذکر است که به نظر کارشناسان مسائل استراتژیک، روسیه با اجرای ناگهانی رزمایش‌های نظامی گسترده در صدد تاکید بر آمادگی نیروهای مسلح خود در طول مرزهای غربی و مناطق جنوبی روسیه بر آمده است.

این در حالی است که بیسکوف نیز به نوبه خویش در مصاحبه با رسانه‌ای روسیه تاکید کرد که روابط میان روسیه و آمریکا هیچگاه بسیار دوستانه نبوده و هیچ نشانه‌ای قابل مشاهده نیست که این دو کشور به بیان وی در حال گذراندن «ماه عسل» در روابط دو جانبه خویش هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید