زاکربرگ: گردن کلفتی در میان کارمندان نباید باشد وگرنه...

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ظاهرا مدیر اجرایی شرکت فیسبوک به هیچ شکلی قادر به تحمل «گردن کلفتی» نیست و شماری از کارمندان را در این رابطه تهدید به اخراج کرده است.

گزارشی جدید حاکی از آن است که مارک زاکربرگ مدیر اجرایی شرکت فیسبوک در ژوئن گذشته و در پی انصراف از کار بخش گسترده‌ای از کارمندان این شرکت در اعتراض به سیاست‌های مدیریت محتوای فیسبوک، دو کارمند شرکتش را به دلیل نشان دادن «گردن کلفتی» نسبت به همکارانشان تهدید به اخراج کرد.

بر أساس گزارش نشر شده در سایت «بازفید نیوز»، زاکربرگ در جریان نشست پرسش و پاسخ در شرکت فیسبوک گفت: «من نسبت به سطح رعایت احترام در شرکت بسیار دل نگران بودم زیرا برخی از أوقات نقد تند از سوی بسیاری در جمع داخلی ما در برابر دیگران به مثابه بخشی از گفت‌وگوها مطرح می‌گردد.

زاکر برگ افزود: «اگر در ارتباط با موضوعی نسبت به همکارت کج خلقی و گردن کلفتی کردی آنگاه ما تو را اخراج خواهیم کرد.»

منازعه داخلی

سایت باز فید نیوز در ادامه، به کشمکش‌های داخلی فیسبوک از زمان اعلام تصمیم شرکت به عدم نظارت بر مطالب نشر شده ترامپ در پیج او در فیسبوک پرداخته که متهم به ستایش خشونت شده است.

شرکت فیسبوک، کارمندی را که از تصمیم زوکر برگ مدیر اجرایی شرکت در خصوص عدم واکنش علیه اقدامات تحریک آمیز ترامپ در ماه مه گذشته، انتقاد کرده بود، اخراج کرد و علت آن را به سبب توئیت این کارمند ذکر کرد که در آن سکوت همکارش در خصوص این موضوع را به چالش کشیده بود.

توبیخ علنی

براندون دیل مهندس مونیتور کاربر، در پلاتفرم توئیتر نوشت که به علت توبیخ علنی همکارش اخراج شده است که با ضمیمه سازی بیانیه پشتیبانی از جنبش (زندگی سیاهان اهمیت دارد) به پروژه یک برنامه مخالفت ورزیده بود که آن دو ناظر بر آن بودند. مخالفت این کارمند به دلیل عدم تمایل در گرفتن موضع سیاسی بوده است.

شرکت فیسبوک این کارمند را اخراج کرد ولی از ارائه اطلاعات بیشتر در این مورد خوداری کرده و عنوان ساخت: «کارمندان شرکت کننده در حمایت از این جنبش با اقدامات تلافی جویانه مواجه نخواهند شد.»

گفتنی است که این شبکه اجتماعی به علت عدم موضعگیری علیه مطالب نشر شده از سوی ترمپ که منتقدان، آنها را خشونت گرایانه می دانند، بشدت مورد انتقاد کارمندان خود قرار گرفت.

صدها تن از کارمندان فیس بوک درماه می گذشته در اعتراض به موضع این شرکت نسبت به گفتمان سیاسی، دست از کار کشیدند.

این در حالی بود که فیسبوک تاکید داشت که مطالب انتشار یافته از سوی ترامپ در پیج او، ناقض هیچ یک از أصول شرکت در ضدیت با تحریک به خشونت نبوده و فیسبوک بر خلاف موضع پلاتفرم توئیتر، بررسی و بحث در مورد نحوه به کارگیری قدرت از سوی دولت را مجاز می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید