شمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا از 68 هزار نفر فراتر رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارش آماری دانشگاه جونز هاپکینز ایالات متحده آمریکا طی 24 ساعت منتهی به شامگاه پنج‌شنبه 16 ژوئیه 2020 در رکوردی جدید شمار روزانه مبتلایان به ویروس جدید کرونا در آمریکا از 68 هزار نفر فراتر رفته و این در حالی است که چین در چنین زمان مشابهی تنها از مبتلا شدن 10 نفر در بخش قاره‌ای این کشور خبر داده است.

آمریکا که تاکنون آسیب‌دیده‌ترین کشور از بحران پاندمی کرونا در جهان عنوان گرفته طی 24 ساعت منتهی به شامگاه پنج‌شنبه به وقت محلی این کشور 68,428 مورد مبتلا به ویروس کووید- 19 و 974 فوتی را به ثبت رسانده است که با این وجود شمار جان‌باختگان به 138,201 فوتی از میان بیش از 3,560,364 نفر مبتلا به کرونا در این کشور گزارش شده است.

از اواخر ماه ژوئن گذشته تاکنون آمریکا، قدرتمندترین کشور جهان، شاهد افزایش سریع شمار مبتلایان به ویروس کرونا و به ویژه در ایالت‌های غربی و جنوبی این کشور بوده است.

طی 10 روز گذشته نیز تعداد روزانه مبتلایان به ویروس کرونا از 55 هزار تا 67 هزار نفر مبتلا متغیر بوده است.
رکورد قبلی تعداد مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه گذشته با 67,632 مورد به ثبت رسید.
این در حالی است که 30 ایالت از 50 ایالت آمریکا رکوردهایی را از نظر شمار مبتلایان به کرونا در یک روز از ماه جاری به ثبت رساندند.

بنا به تحلیل‌های آماری انجام شده توسط خبرگزاری رویترز در دو هفته اخیر شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا تقریبا در تمامی ایالت‌های آمریکا نسبت به دو هفته قبل از آن افزایش یافته است.

از سویی آنتونی فاوچی برجسته‌ترین کارشناس اپیدمیولوژیست مشاور دولت آمریکا در زمینه بیماریهای واگیردار هشدار داد چنانچه آمریکایی‌ها در اتخاذ گام‌های لازم برای متوقف کردن انتشار ویروس متحد نشوند تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا احتمالا به بیش از 100 هزار نفر در روز افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که مقامات بهداشتی چین جمعه از ثبت تنها 10مورد مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت منتهی به شامگاه پنج‌شنبه در بخش قاره‌ای این کشور خبر دادند. در شبانه روز قبل از آن نیز در چین قاره‌ای فقط یک مورد مبتلا به ویروس کرونا ثبت شده بود.

مقامات بهداشتی چینی گفته‌اند که 9 نفر از مبتلایان در روز پنج‌شنبه از خارج به این کشور وارد شده‌اند.
همچنین برای یازدهمین روز متوالی هیچ‌ مورد مبتلا به ویروس کرونا در پکن پایتخت چین به ثبت نرسیده است.
با این وجود تعداد کل مبتلایان به ویروس جدید کرونا در چین قاره‌ای از زمان انتشار این ویروس در دسامبر گذشته

در چین تاکنون به 83,622 مورد رسیده اما شمار فوتی‌ها همچنان بدون تغییر در سطح 4634 ثابت مانده است.

از طرفی وزارت بهداشت مکزیک شامگاه پنج‌شنبه از ثبت 6406 مورد جدید ابتلا به ویروس کووید -19 و مرگ 668 تن بر اثر ابتلا به این بیماری خبر داد که با این وجود تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 324,041 نفر رسیده که از جمله آنها 37,574 تن جان‌باختند.

دولت مکزیک پیش‌تر احتمال داده بود که تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور بیش از تعداد مواردی باشد که عملا ثبت شده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید