در رکوردی جدید شمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا به 67 هزار تن افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارش آماری دانشگاه جونز هاپکینز ایالات متحده آمریکا طی 24 ساعت منتهی به شامگاه چهارشنبه 15 ژوئیه 2020 در رکوردی جدید بیش از 67 هزار مبتلا به ویروس جدید کرونا را به ثبت رساند و این در حالی است که چین در چنین زمان مشابهی تنها از مبتلا شدن یک نفر در بخش قاره‌ای این کشور خبر داده است.

آمریکا که تاکنون آسیب‌دیده‌ترین کشور از بحران پاندمی کرونا در جهان، عنوان گرفته است طی 24 ساعت منتهی به شامگاه چهارشنبه به وقت محلی این کشور 67,632 مورد مبتلا به ویروس کووید- 19 و 795 فوتی را به ثبت رسانده است که با این وجود شمار جان‌باختگان به 137,200 فوتی از میان بیش از 3.49 میلیون نفر مبتلا به کرونا در این کشور گزارش شده است.

از اواخر ماه ژوئن گذشته تاکنون آمریکا، قدرتمندترین کشور جهان، با افزایش سریع شمار مبتلایان به ویروس کرونا و به ویژه در ایالت‌های غربی و جنوبی این کشور مواجه شده است.

طی 10 روز گذشته نیز تعداد روزانه مبتلایان به ویروس کرونا از 55 هزار تا 65 هزار نفر مبتلا متغیر بوده است.
در ایالات متحده آمریکا این آمار روزانه اکنون دو برابر رکوردهای روزانه‌ای است که در ماه آوریل به ثبت رسیده، زمانی که بخش‌های بزرگی از این کشور برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تحت تدابیر قرنطینه‌ای قرار گرفته بود.

این در حالی است که مقامات بهداشتی چین پنج‌شنبه از ثبت تنها یک مورد مبتلا به ویروس کرونا در بخش قاره‌ای این کشور خبر دادند. در شبانه روز قبل از آن نیز در چین قاره‌ای 6 مورد مبتلا به ویروس کرونا ثبت شده بود.
مقامات بهداشتی چینی گفته‌اند که همه مبتلایان در روز گذشته و روز قبل از آن از خارج به این کشور وارد شده‌اند.

همچنین برای دهمین روز متوالی هیچ‌ مورد مبتلا به ویروس کرونا در پکن پایتخت چین به ثبت نرسیده است.

با این وجود تعداد کل مبتلایان به ویروس جدید کرونا در چین قاره‌ای از زمان انتشار آن در دسامبر گذشته تاکنون به 83,612 مورد رسیده اما شمار فوتی‌ها همچنان بدون تغییر در سطح 4634 ثابت مانده است.

از سویی طبق گزارش آماری خبرگزاری فرانسه که با استناد به منابع رسمی تهیه شده در آمریکای لاتین و دریای کارائیب شمار فوتی‌های کرونا تا شامگاه چهارشنبه از آستانه 150 هزار تن فراتر رفته است.

بنا به این گزارش تعداد کل مبتلایان به کووید- 19 در آمریکای لاتین و دریای کارائيب به 3,540,060 تن رسیده که از جمله آنها 151,022 نفر فوت شده‌اند که با این وجود این منطقه پس از اروپا (با 203,793 فوتی) در ردیف دوم آسیب دیده‌ترین مناطق جهان قرار گرفته است.

در برزیل ویروس کشنده کرونا تا به امروز از میان نزدیک به دو میلیون نفر مبتلا باعث مرگ 75,366 تن شده است.

در مکزیک دومین کشور آسیب دیده از نظر تعداد فوتی‌ها در این منطقه ویروس جدید کرونا تاکنون باعث مرگ 36,327 تن شده که پس از آن کشور پرو با 12,417 فوتی از نظر شمار جان‌باختگان پاندمی کرونا در ردیف سوم قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید