آمیتاب باچان بازیگر معروف هند و پسرش به ویروس کرونا مبتلا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تست کرونای آمیتاب باچان بازیگر معروف هند و پسرش آبیشک باچان مثبت ثابت شده و در بیمارستانی تحت قرنطین قرار گرفتند.

آمیتاب باچان بامداد روز 11 ژوئیه 2020 در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «تست کووید من مثبت شد… انتقال به بیمارستان… بیمارستان به مقام‌ها اطلاع می‌دهند… خانواده و کارکنان تست داده‌اند و منتظر نتیجه هستند».

Advertisement

آمیتاب باچان 77 ساله و پسرش که 44 سال سن دارد در بیمارستان ناناواتی در بمبئی بستری شده اند.

باچان زادهٔ 11 اکتبر 1942 در الله‌آباد هند بازیگر، تهیه‌کننده، خواننده و مجری تلویزیونی فیلم‌های بالیوود در هند است. این ستاره بالیوودی که در تحت عنوان «Big B» نیز مشهور است بیش از بیست میلیون هوادار در توییتر دارد و در دنیای هنری این کشور مانند پادشاه با او برخورد می‌شود.

باچان نخستین بازیگر هندی است که در موزه لندن جایی برای خود دارد و همچنین در نظرسنجی سال 1999 ملقب به «بازیگر هزاره» شد. او به «پدر سینمای هند» نیز مشهور است. او تا به حال دوازده بار جایزه فیلم فیر، جایزه اصلی فیلم‌های هندی، را از آن خود کرده‌است. باچان در طول پنج دهه، در حدود بالغ بر 190 فیلم هندی بازی کرده‌است. پدرش یک شاعر معروف هندی بود. همسر او جایابهادری و پسر او آبیشک نیز از هنرپیشگان سرشناس سینمای هند به‌شمار می‌روند.

آمیتاب باچان در کنار بازیگری در زمینه تهیه کنندگی نیز فعالیت می‌کند. او هنرپیشگی را در سال 1969 با فیلم سات هندوستانی آغاز کرده و این حرفه را تا به امروز ادامه داده‌است. او یکی از بهترین بازیگران سینمای هند و یکی از گران‌قیمت‌ترین ستارگان در این زمینه می‌باشد. او در سال 1984 دستی نیز در سیاست داشت و به عنوان نماینده پارلمان هند انتخاب شد، ولی در سال 1987 این سمت را کنار گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید