رکوردشکنی جدید آمریکا با تعداد بیش‌ از 57 هزار مبتلا به کرونا در یک روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارشی که دانشگاه جونز هاپکینز آمریکا شنبه 4 ژوئيه 2020 منتشر کرده، در ایالات متحده و در رکوردی جدید بالاترین آمار روزانه با بیش از 57 هزار نفر مبتلا به ویروس کووید 19 به ثبت رسید.

این در حالی است که در چین قاره‌ای که از دسامبر سال گذشته شاهد اولین کانون انتشار ویروس جدید کرونا بوده طی 24 ساعت منتهی به شامگاه جمعه تنها 3 نفر به بیماری کووید 19 مبتلا شدند.

بنا به آمار و داده‌های ارائه شده در گزارش دانشگاه جونز هاپکینز که عنوان مرجع آمار تعداد مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا گرفته طی 24 ساعت منتهی به شامگاه جمعه 57,683 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این میان 728 نفر جان‌باختند که با این وجود شمار کسانی که تاکنون در آمریکا جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا از دست دادند به 129,405 تن افزایش یافت.

اکنون ایالات متحده آمریکا چه از نظر شمار فوتی‌ها یا تعداد مبتلایان که به 2,8 میلیون نفر رسیده با تفاوت بسیار زیادی با دیگر کشورهای جهان همچنان لقب آسیب دیده‌ترین کشور از پاندمی کرونا به خود اختصاص داده است.

بنا به اعلام آنتونی فاوچی رئیس انستیتوی ملی بیماری‌های آلرژی و واگیردار آمریکا جهش در شمار روزانه مبتلایان و فوتی‌های کرونا که در جنوب و غرب ایالات متحده به ثبت رسیده «همه کشور را با خطر مواجه ساخته است».

این در حالی است که کمیته بهداشت ملی چین جمعه اعلام کرد که در مقایسه با 5 مورد جدید مبتلا به کرونا در روز پنج‌شنبه، طی 24 ساعت منتهی به شامگاه جمعه تنها 3 مورد جدید در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند.

این کمیته در بیانیه‌ای افزود که 2 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا از خارج به چین وارد شده‌اند و در پکن پایتخت این کشور نیز یک مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده بدون این‌که مورد فوتی گزارش شود.

چین همانند روز قبل از آن نیز روز جمعه 4 مورد مبتلا را به ثبت رساند بدون این که علائم ابتلا به بیماری کرونا در این افراد نمایان شود.

کمیته ملی بهداشت چین تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین قاره‌ای از آغاز شیوع کرونا در دسامبر گذشته تا روز 3 ژوئیه در این کشور را بالغ بر 83,545 نفر گزارش کرد، این در حالی است که تعداد کل فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در این کشور در سطح 4634 تن متوقف مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید