زن داعشی طراح حمله بیولوژیک در آلمان به 8 سال زندان محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دادگاهی در شهر دوسلدورف آلمان جمعه 26 ژوئن 2020 یک زن آلمانی عضو گروه داعش را که به همراه شوهرش به طرح‌ریزی برای اقدام به حمله بیولوژیک بی‌سابقه با استفاده از سمّ رایسین متهم شده بود را به 8 سال زندان محکوم کرد.

سه ماه پیش نیز همسر تونسی 31 ساله این زن داعشی آلمانی که «سیف‌ الله هـ » نام دارد در ارتباط با همین پرونده به 10 سال زندان محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس دادگاه محلی شهر دوسلدورف آلمان روز جمعه، یاسمین هـ. زن آلمانی 44 ساله عضو گروه داعش را به اتهام « تدارک و توطئه برای انجام اقدام خشونت‌آمیز خطرناکی که کشور را با خطر مواجه می‌سازد» مجرم شناخته و به تحمل 8 سال زندان محکوم کرد.

سیف الله همسر این زن داعشی پیش از مسافرت به آلمان در سال 2016، در کشورش تونس به عنوان پستچی مشغول به کار بود.

این زوج داعشی در ژوئن 2018 در شهر کلن آلمان و در اقدامی که به گفته پلیس جنایی آلمان احتمالا مانع از وقوع اولین حمله بیولوژیک در این کشور شده، بازداشت شده بودند.

حمله تروریستی بیولوژیک

بنا به حکم دادگاه این زوج که با گروه دولت اسلامی در عراق و سوریه موسوم به «داعش» مبایعت کرده اما نتوانسته بودند به صف جنگجویان این گروه در سوریه بپیوندند در پاییز 2017 تصمیم گرفتند در آلمان دست به اقدامی تروریستی بزنند.

سیف‌الله و یاسمین به جرم طرح‌ریزی برای انجام «حمله بیولوژیک» با استفاده از عامل رایسین که ماده سمّی بسیار کشنده با منشأ گیاهی است و کشندگی آن 6000 بار از سم «سیانور» بیشتر است، محکوم شدند.
چند روز پس از بازداشت سیف الله پلیس آلمان در آپارتمان او و همسر آلمانی‌اش بیش از 3300 بذر از بذرهایی که این سمّ از آن استخراج می‌شود و علاوه بر آن 84.3 میلی‌گرم رایسین کشف کرد که چنانچه این سمّ مصرف، استنشاق یا به بدن انسان تزریق شود، بسیار مرگبار خواهد بود.

بازرسان پلیس همچنین 950 گرم از پودر چاشنی و نیز دو شیشه پر از مایع با قابلیت اشتعال بسیار زیاد و سیم‌های وصل شده به لامپ و 250 گلوله‌ فلزی آلومینیومی و مواد منفجره ترقه را در محل سکونت این زوج داعشی کشف و ضبط کردند.

هانس جورج ماسن رئیس دستگاه اطلاعاتی آلمان پس از بازداشت این زوج داعشی گفت که بازداشت‌شان با همکاری میان دستگاه‌های اطلاعاتی ملی و خارجی انجام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم