ترامپ فرمانی اجرایی را برای حمایت از مجسمه‌های آمریکایی امضا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا جمعه 26 ژوئن 2020 ضمن تکرار انتقادهایش از اقدامات خرابکارانه‌ای‌ که اخیرا تعدادی از مجسمه‌ها و آثار تاریخی در ایالات متحده را هدف قرار داده با امضای فرمانی اجرایی برای محافظت از مجسمه‌ها، تاکید کرد که او هر آنچه ضروری باشد را برای محافظت از امنیت جامعه آمریکایی انجام خواهد داد.

ترامپ همچنین کسانی که اخیرا علیه مجسمه‌های چهره‌های آمریکایی و آثار تاریخی این کشور دست به خرابکاری زده‌اند را آشوبگر و طرفدار «هرج و مرج» خواند و گفت به زودی به عدالت سپرده و مجازات خواهند شد.

ترامپ در حساب کاربری خود بر شبکه «توئیتر» نوشت؛ «فرمان اجرایی بسیار قوی را برای محافظت از آثار و مجسمه‌های آمریکایی امضا کردم که با در نظر گرفتن دوره‌های حبس بلند مدت با خشونت‌های جنایت‌‌آمیز اخیر و عاملان این اقدامات خارج از چارچوب قانون در کشور عظیم‌مان مقابله خواهد کرد».

شایان ذکر است که اقدامات خرابکارانه طی روزهای اخیر بسیاری از مجسمه‌ها و آثار تاریخی را در تعدادی از شهرهای آمریکا هدف قرار داد که از جمله آن به عنوان مثال در شهر سیاتل تعدادی از معترضان اقدام به ایجاد مناطقی خارج از کنترل پلیس کرده و پرچم ایالات متحده آمریکا را به آتش کشیدند.

ترامپ از سویی خواستار مجازات عاملان آن اقدامات شد و روز گذشته گفت « شرم‌آور است که کنگره درباره مجرمانی که پرچم کشور را به آتش می‌کشند اقدامی به عمل نمی‌آورد».

هفته گذشته و پس از آن که بیل دی بلازیو شهردار نیویورک اعلام کرد ‌که موزه تاریخ طبیعی آمریکا تصمیم گرفته مجسمه برجسته تئودور روزولت را از ورودی این مکان بردارد، خشونت‌ها علیه مجسمه‌ها و آثار تاریخی آمریکا ادامه یافته و به مجسمه بیست و ششمین رئیس جمهوری آمریکا رسید.

معترضان آمریکایی با طرح این مجسمه که به عقیده آنها سمبل توسعه‌طلبی‌های استعمارگرایانه و نژادپرستی است مخالفند، ترامپ اما تصمیم موزه تاریخ طبیعی را نابخردانه توصیف کرده و خواستار انصراف از انجام آن شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم