.
.
.

آمریکا: از تلاش‌های سعودی برای حل بحران یمن کاملا حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 22 ژوئن 2020 اعلام کرد از تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی برای حل بحران جنوب یمن کاملا حمایت می‌کند.

یکی از مقام‌های وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو با العربیه تایکد کرد: «از همگان می‌خواهیم به نهادهای دولت یمن و یکپارچگی ارضی این کشور احترام بگذارند.»

این مقام رسمی آمریکایی همچنین حزب‌الله لبنان را یک سازمان تروریستی خواند که فعالیت‌هایش امنیت لبنان را تهدید می‌کند و آمریکا با فعالیت‌های تروریستی این حزب مقابله خواهد کرد.

پیش از این فرماندهی مشترک نیروهای ائتلاف نظامی عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن روز دوشنبه اعلام کرد که دولت یمن و شورای انتقالی جنوب با پیشنهاد آتش‌بس کامل و برگزاری نشستی در پادشاهی عربی سعودی برای اجرای فوری توافق ریاض موافقت کردند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف اعلام کرد که در سایه تحولات اخیر در جزیره سقطری و استان أبین ائتلاف به دولت قانونی یمن و شورای انتقالی پیشنهاد آتش‌بس داد و دو طرف درگیر از این پیشنهاد استقبال کردند. این پیشنهاد شامل برقرار آتش‌بس کامل، متوقف کردن روند تنش‌زایی و برگزاری نشستی در سعودی با هدف پیشبرد توافق ریاض و از سرگیری فعالیت کمیته‌ها و گروه‌های سیاسی و نظامی برای اجرای فوری این توافق است.

سخنگوی ائتلاف در ادامه توضیح داد که این ائتلاف با هر اقدامی در مناطق آزاد شده که امنیت وثبات را مختل و یا با توافق ریاض منافات داشته باشد را برنمی‌تابد و ائتلاف دائما در کنار یمن و ملت یمن خواهد بود و به تلاش‌هایش برای متحدسازی مردم یمن و ترمیم شکاف‌ها و حمایت از خواست مردم برای بازگرداندن دولت، امنیت، ثبات، سلامت و یکپارچگی ارضی یمن ادامه می‌دهد.