دونالد ترامپ: جان بولتون یک دروغگوی شکست‌خورده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 22 ژوئن 2020 به شدت از جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید انتقاد کرد و ساعاتی قبل از انتشار کتاب بولتون، او را یک دروغگوی شکست‌خورده نامید.

رئیس‌جمهوری آمریکا در صفحه توئیترش نوشت: «من به حان بولتون که حتی نمی‌توانست به کنگره راه یابد، شانس دادم اما او ناکام و منفور است... دایما از شنیدن نظرات مختلف خوشحال می‌شوم اما برایم روشن شد که او کاملا بی‌عرضه و همچنین دروغگو است.»

ترامپ همچنین از بولتون خواست نگاهی به رای دادگاهی که به او اجازه انتشار کتاب «The Room Where It Happened» را داده بیاندازد، زیرا در حکم قاضی آمده که اطلاعات موجود در کتاب محرمانه هستند.

پیش از این دونالد ترامپ گفته بود که بولتون به دلیل نقض قوانین ممنوعیت نشر اطلاعات محرمانه، بهای سنگینی خواهد پرداخت.

او در صفحه توئیترش نوشت: «بولتون قانون [ممنوعیت نشر اطلاعات محرمانه] را نقض کرد و به این دلیل احضار و توبیخ شد. او بهای سنگینی خواهد پرداخت.»

رویس لامبرث قاضی دادگاهی در آمریکا روز شنبه درخواست دولت ترامپ برای منع انتشار کتاب را رد کرده ولی در رای خود نوشت: «علیرغم اینکه رفتار بولتون نگرانی‌های جدی در زمینه امنیت ملی را باعث می‌شود اما دادگاه به این نتیجه نرسیده که هشدار قضایی راه حل مناسب باشد.»

دادگاه همچنین اعلام کرد که بولتون کتاب خود را بدون موافقت نهایی مقامات سازمان اطلاعات ملی منتشر کرده و شاید پیامدهای منفی غیرقابل جبران در زمینه امنیت ملی ایجاد کند، اما با توزیع 200 هزار نسخه به کتابفروشی‌های سراسر آمریکا، منع انتشار یک اقدام بی‌فایده خواهد بود.

پیتر ناوارو، مشاور تجاری کاخ سفید هم روز یکشنبه 21 ژوئن 2020 گفت که او در جلسه دونالد ترامپ و شی جین پینگ، روسای جمهوری آمریکا و چین حضور داشته و نشنیده ترامپ از جین پینگ بخواهد به او کمک کند برای بار دوم در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پیروز شود و آنچه جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در این باره می‌گوید، چیزی جز یاوه‌گویی نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم