.
.
.

محکوم کردن «نژادپرستی» علیه سیاه‌پوستان از سوی پارلمان اروپا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پارلمان اروپا با محکوک کردن «نژاد پرستی» در آمریکا و اروپا، تاکید کرد که «جان سیاه‌پوستان ارزش دارد».

پس از اعتراض‌های اخیر در کشورهای اروپایی بخاطر مرگ جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی، پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای اعلام کرد که «جان سیاهپوستان ارزش دارد».

در بخشی از این قطعنامه آمده است، پارلمان اروپا مرگ جورج فلوید در آمریکا و همچنین قتل‌های مشابه در سایر نقاط جهان را به شدت محکوم می‌کند.

براساس گزارش یورو نیوز، 493 نماینده پارلمان اروپا به این قطعنامه رای مثبت دادند، 104 نفر با آن مخالفت کردند و 67 رای نیز ممتنع اعلام شد.

براساس این گزارش، پارلمان اروپا حمایت خود را از تظاهرات اخیر علیه «نژادپرستی و تبعیض» اعلام کرده و تاکید کرد، برتری نژاد سفید در همه اشکال آن محکوم است.

اعتراضات در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی پس از آن شروع شد که یک سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس این کشور کشته شد. یک مامور پلیس شهر مینیاپولیس پس از بازداشت جورج فلوید 46 ساله زانوی خود را بر روی گردن او قرار داد. طبق بیانیه پزشک قانونی، جورج فلوید بدلیل فشار بر گردنش از سوی یکی از افسران پلیس در زمانی که از سوی آنها زمین‌گیر شده بود به سکته قلبی ریه‌ای» دچار شده و تحت تاثیر مصرف داروی مسکن «فنتانیل» (که دارویی شبه مرفین و از مواد مخدر بسیار قوی که اثر ضد درد چند برابر هروئین دارد)، جان باخته است.

پس از آن، هزاران تن در شهرهای آمریکا دست به تظاهرات زدند، همچنان در برخی شهرهای اروپایی با وجود محدودیت‌های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در اعتراض به «نژادپرستی» تظاهرات کردند.

هزاران تن در لندن، پاریس فرانسه، برخی‌ شهرهای ایتالیا و برلین پایتخت آلمان دست به تظاهرات زدند و در اعتراض به نژادپرستی و برخورد خشونت آمیز پلیس آمریکا با سیاهپوستان به خیابان‌ها آمدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم