27 مورد مبتلا به کرونا در چین و کاهش مداوم آمار روزانه فوتی‌های کرونا در آمریکا

بررسی شد موضوعات مهم
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کمیته ملی بهداشت چین شنبه 20 ژوئن 2020 اعلام کرد که تا ساعات منتهی به شامگاه جمعه 27 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در چین قاره‌ای گزارش شده که 22 مورد از آنها در پکن پایتخت چین به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس مقامات چینی یک روز قبل نیز از ابتلای 32 تن در چین قاره‌ای خبر داده بودند که 25 نفر از آنها در پکن مبتلا شده‌اند.

Advertisement

این در حالی است که دولت چین تلاش می‌کند مانع از انتشار جدید ویروس در بازار عمده فروشی مواد غذایی شود.

همچنین تا پایان روز 19 ژوئن 7 مورد دیگر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند که هیچ‌گونه علائمی را از خود نشان نداده‌اند که این تعداد در روز قبل ان 5 نفر بوده است.

ادامه کاهش شمار فوتی‌های کرونا در آمریکا

از سویی و بنا به گزارش آماری دانشگاه جونز هاپکینز در ایالات متحده آمریکا طی 24 ساعت منتهی به شامگاه جمعه 705 تن از مبتلایان به ویروس کرونا جان باختند.

این نهمین روز متوالی است که در ایالات متحده آمریکا آمار روزانه فوتی‌های کرونا رو به کاهش است و در سطح پایین تر از 1000 نفر مانده است.

این در حالی است که ایالات متحده با تفاوت زیادی از سایر کشورهای جهان همچنان بیشترین کشور آسیب دیده از پاندمی کووید- 19است.

در حالی که ایالت نیوجرسی آمریکا انتشار ویروس کرونا را مهار کرده است 20 ایالت این کشور اما همچنان شاهد گسترش انتشار ویروس کرونا هستند.

ایالت فلوریدا روز جمعه از نظر شمار روزانه مبتلایان به کرونا رکوردشکنی کرده و ابتلای بیش از 3,822 تن طی 24 ساعت منتهی به شامگاه جمعه را گزارش کرد.

این در حالی است که فرماندار ایالت فلوریدا از اهمیت این موضوع کم کرده و گفته که اغلب این افراد که به کرونا مبتلا شده‌اند جوان هستند و هیچ‌گونه علائمی از خود نشان ندادند.

از سویی و بنا به اعلام وزارت بهداشت این کشور، شمار کل مبتلایان به کرونا در برزیل با رکوردشکنی‌های روزانه‌ای، از مرز یک میلیون مبتلا در این کشور گذشته است.

تعداد مبتلایان به کرونا در برزیل با ثبت رکورد روزانه 54,771 مورد مبتلا به تعداد 1,032,913 رسیده و با احتساب 1,206 فوتی طی 24 ساعت منتهی به شامگاه جمعه، تاکنون در مجموع در برزیل 48,954 تن به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت شدند.

از سویی سازمان جهانی بهداشت جمعه اعلام کرد در پی کاهش قرنطینه و کاهش محدودیت‌های رفت و آمد در کشورهای مختلف، جهان وارد مرحله جدید و خطرناکی از بحران کرونا شده است.

تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت در یک نشست خبری مجازی گفت: «جهان وارد مرحله جدید و خطرناکی از بحران کرونا شد. بسیاری از مردم از ماندن در خانه خسته شده‌‌اند و حکومت‌ها خواهان بازگشایی جامعه و اقتصاد هستند.»

طبق آماری که توسط خبرگزاری فرانسه و با استناد به منابع رسمی تا شامگاه جمعه تهیه شده پاندمی ویروس جدید کرونا از آغاز انتشار آن برای اولین بار در دسامبر سال گذشته در چین، تاکنون دست‌کم باعث فوت 450,386 تن در جهان شده است.

همچنین از آغاز شیوع کرونا تاکنون رسما بیش از 8,410,400 مورد در 196 منطقه و کشور جهان به ویروس کووید- 19 مبتلا شده‌‌اند.

این در حالی است که آمار و ارقام گزارش شده تنها بخشی از تعداد واقعی مبتلایان به کرونا را نشان می‌دهد، زیرا که بسیاری از کشورها تست‌های تشخیص ابتلا به کرونا را تنها برای حالت‌های پرخطر و کسانی که نیاز به بستری در بیمارستان‌ها را دارند، انجام می‌دهند و برخی کشورها نیز تنها تست‌های تشخیص را در مورد کسانی که با افراد بیمار در تماس هستند انجام می‌دهند و از سوی دیگر برخی کشورهای فقیر از امکانات محدودی برای تشخیص بهره‌مند هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم