فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرماندهی مرکزی آمریکا: تحت فشار ایران منطقه را ترک نخواهیم کرد

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  ژنرال کنت مکنزی فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، سنتکام جمعه 19 ژوئن 2020 در گفتگو با روزنامه «واشنگتن پست» (The Washington Post) با بیان که ایران فشارهایی را به منظور اجبار نیروهای آمریکایی به خروج از عراق اعمال می‌کند، تاکید کرد که نیروهای آمریکایی تحت فشار ایران منطقه را ترک نخواهند گفت.

  مکنزی که در واکنش به ادامه حملات راکتی به مواضع نیروهای آمریکایی در عراق سخن می‌گفت تاکید کرد که ایالات متحده تحت فشار ایران منطقه را ترک نخواهد کرد.

  فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، سنتکام ایران و گروه‌های وابسته به آن در عراق را به انجام این گونه حملات راکتی متهم کرد زیرا که به گفته او این حملات راکتی به دلیل عدم توانایی آن‌ها از پیروزی در عرصه سیاسی صورت می‌گیرد.

  ژنرال مکنزی همچنین تلاش‌های انجام شده از سوی دولت عراق برای تعامل با تاثیرات ایران را تحسین کرد.
  در حملاتی که در نوع خود اولین نیستند، خبرنگار العربیه در عراق گزارش داد که بامداد پنج‌شنبه 18 ژوئن 4 راکت کاتیوشا به نزدیکی سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد اصابت کرد.

  خبرنگار العربیه با تاکید وقوع این حمله راکتی از شنیده شدن صدای وقوع انفجارهایی در منطقه سبز در بغداد پایتخت عراق خبر داد.

  به گفته این منابع راکت‌ها از منطقه نظامی الرشید بغداد پرتاب شده‌‌اند.

  این در حالی است که منابع العربیه نیز پس از وقوع حمله راکتی از به پرواز درآمدن بالگردها در آسمان منطقه سبز بغداد خبر دادند.

  حمله راکتی اخیر پس از سلسله حوادث مشابهی از جمله حمله راکتی به پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در فرودگاه بین‌المللی بغداد صورت می‌گیرد. در 13 ژوئن نیز حمله راکتی به پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در شمال بغداد صورت گرفت.

  چند روز پیش نیز خبرنگار العربیه از اصابت دو راکت به نزدیکی فرودگاه بغداد خبر داد که مقر نیروهای آمریکایی را هدف قرار داده بودند اما اخباری درباره وقوع خسارت‌های جانی احتمالی در پی آن حمله گزارش نشد. این در حالی بود که یک راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد اصابت کرد.

  شایان ذکر است که علاوه بر سفارت ایالات متحده آمریکا در عراق پایگاههای عراقی محل استقرار نیروهای آمریکایی نیز چند ماهی است که هدف حملات راکتی مکرر واقع می‌شوند.

  همچنین از موقعی که قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران اوایل ژانویه گذشته در حمله هوایی آمریکا در بغداد کشته شد، تعداد حملات راکتی علیه منافع آمریکا در عراق افزایش یافت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران