.
.
.

دانشمند چینی: کرونای پکن مسری‌تر از ویروس ووهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با تلاش‌های چین برای کنترل ویروس جدیدی که به جان پکن، پایتخت این کشور افتاده و همزمان با هشدارهای سازمان جهانی بهداشت درباره موج دوم کرونا، «یان چانزو» استاد دانشگاه پزشکی ووهان اعلام کرد که ویروس جدیدی که در پکن مشاهده شده، مسری‌تر ویروس ووهان است.

دکتر چانزو به روزنامه گلوبال تایمز گفت: «در روند تکامل ممکن است توان و شدت واگیری ویروس کاهش یافت یا افزایش پیدا کند و لیکن من باور دارم ویروس کرونایی که در بازار سین‌وادی پکن پیدا شده، مسری‌تر از ویروسی است که در بازار هوانان ووهان پیدا شد.»

او موارد جدید ابتلا در پکن را که همزمان با تلاش دولت برای افزایش توان شناسایی ویروس، بیشتر شدن گستره آزمایش‌ها و همچنین فرا رسیدن فصل تابستان ثبت شده‌اند، شگفت‌آور خواند.

این دانشمند چینی توضیح داد که تعداد زیادی از مبتلایان شهر ووهان هیچ ارتباطی با بازار حیوانات و خوراکی‌های دریایی شهر نداشتند. این موضوع نقطه مقابل ابتلاها در پکن است و در این شهر همه مبتلایان جدید به بازار عمده‌فروشان سین‌وادی مرتبط بوده‌اند.

با اینحال او تاکید کرد که کشورش توانسته در زمینه مبارزه با بیماری‌های واگیردار و ساخت تاسیسات حمایتی کارا تجربه‌های خوبی کسب کرده و این موضوع می‌تواند اتخاذ اقدامات سریع و لازم برای مبارزه با ویروس را ممکن کند.

سخنگوی شهردار پکن روز سه‌شنبه اعلام کرد اوضاع در این شهر بسیار خطرناک است و از یک هفته گذشته تا کنون بیش از 100 نفر در این شهر به کرونا مبتلا شده‌اند.

چو هیجیان گفت که پکن در زمینه مبارزه با ویروس در حال مسابقه دادن با زمان است. در حال حاضر روزانه 90 هزار تست کرونا در پکن انجام می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم