.
.
.

جهش برزیل به ردیف دوم بالاترین شمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در جهان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با افزایش شمار فوتی‌ها و تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در برزیل بنا به آمار و داده‌هایی که شامگاه جمعه 12 ژوئن 2020 از سوی وزارت بهداشت این کشور انتشار یافته، برزیل اکنون پس از ایالات متحده آمریکا در ردیف دوم آسیب‌دیده‌ترین کشورهای جهان از پاندمی ویروس کرونا قرار گرفته است.

بنا به آمار انتشار یافته‌ای که متخصصان در دقت آن نیز ابراز تردید می‌کنند، شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در کشور 212 میلیونی برزیل به 828,810 مورد افزایش یافته است.

این گزارش افزود که در برزیل 909 فوتی جدید طی 24 ساعت منتهی به شامگاه جمعه به ثبت رسیده است.
در برزیل علی‌رغم گذشت 3 ماه از ثبت اولین مورد مبتلا به کرونا در 26 فوریه گذشته در ایالت سائو پائولو که فعالیت‌های اقتصادی و تجاری را همانند ریو دی ژانیرو ازسرگرفته، همچنان تلاش برای کنترل انتشار ویروس کرونا امری دست نیافتنی به نظر می‌رسد.

ایالت 46 میلیون نفری سائو پائولو برزیل اکنون با فاصله زیادی بشترین ایالت آسیب دیده از کرونا است و تاکنون با 10,368 فوتی یک چهارم فوتی‌ها در برزیل را به خود اختصاص داده و همچنین 167,900 مورد در این ایالت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

ایالت ریو دو ژانیرو در برزیل اکنون با 7,417 فوتی و 78 هزار مورد مبتلا به ویروس کرونا در ردیف دوم بیشترین ایالت‌های آسیب دیده از کرونا قرار گرفته است.

طبق آماری که توسط خبرگزاری فرانسه و با استناد به منابع رسمی تا ساعت 19:00 به وقت گرینویچ جمعه تهیه شده پاندمی ویروس جدید کرونا از آغاز انتشار آن برای اولین بار در دسامبر سال گذشته در چین تاکنون دست‌کم باعث فوت 422,851 تن در جهان شده است.

همچنین از آغاز شیوع کرونا تاکنون رسما بیش از 7,569,860 مورد در 196 منطقه و کشور جهان به ویروس کووید- 19 مبتلا شده‌اند.

این در حالی است که آمار و ارقام گزارش شده تنها بخشی از تعداد واقعی مبتلایان به کرونا را نشان می‌دهد، زیرا که بسیاری از کشورها تست‌های تشخیص ابتلا به کرونا را تنها برای کسانی که نیاز به بستری در بیمارستان‌ها را دارند، انجام می‌دهند و از بین تعداد مبتلایان نیز دست‌کم بهبود 3,384,300 نفر اعلام شده است.