.
.
.

بازداشت یک گروه بین‌المللی قاچاق انسان در اسپانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس اسپانیا عصر جمعه 12 ژوئن طی یک عملیات مشترک با نیروهای امنیتی دیگر کشورهای اروپایی و اینترپل، یک گروه بین‌المللی قاچاق انسان را بازداشت کرد.

پلیس منطقه کاتالونیا پس از یک سال و نیم تحقیق و بررسی، به مخفی‌گاه‌های این گروه قاچاق انسان در بارسلون حمله کرده و بازداشت کرد. براساس این گزارش، در .جریان این عملیات، 12 نفر در اسپانیا و ده‌ها عضو دیگر این گروه در پرتغال، آلمان و هلند بازداشت شدند

براساس گزارش یورونیوز، به نقل از اعلامیه پلیس اسپانیا، این شبکه قربانیان را از کشورهای آفریقایی به اسپانیا قاچاق می‌کرده و پس از آن مخفیانه به فرانسه، بلژیک و آلمان انتقال می‌دادند. تاکنون 1000 نفر از قربانیان، از جمله زنان باردار و کودکان که هر کدام حدود 500 تا 700 یورو برای ورود به اروپا پرداختند، شناسایی شده اند.

درآمد این گروه قاچاق انسان در اروپا در یک سال گذشته بیش از 500هزار یورو برآورد شده است.

قابل ذکر است که اخیرا در کنار مواردی همچون «گریز از جنگ و فقر»، «تغییرات اقلیمی» نیز از نگرانی‌های شناخته شده است که به احتمال تشدید روند مهاجرتی در سراسر جهان دامن می‌زند، ‌به طوری که کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل در ژانویه سال جاری هشدار داد، دنیا باید برای موج جدید مهاجران میلیونی به‌ دلیل تاثیر تغییرات اقلیمی، آماده شود.