.
.
.

منوچین: آمریکا قادر نیست اقتصادش را مجددا تعطیل کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020 با بیان‌ این که ایالات متحده به ویروس کرونا اجازه نخواهد داد که مجددا اقتصادش را تعطیل کند، افزود که طی ماه آینده بیش از یک تریلیون دلار از اموال به چرخه اقتصاد وارد خواهد شد.

منوچین در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی گفت او آماده است به کنگره بازگردد تا اختصاص اموال بیشتری را برای حمایت از اقتصاد درخواست کند، اما اموال اضافی با هدف حمایت از بخش‌های بسیار نیازمند همانند هتل‌ها، رستوران‌ها و شرکت‌های مسافرتی و تفریحی اختصاص داده خواهد شد.

منوچین ابراز اطمینان کرد که بتوان از طریق بهبود تست‌ها، رهگیری اختلاط افراد و ظرفیت پذیرش بیمارستان‌ها در بعضی از مناطق با احتمال جهش‌های جدید در شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا مقابله کرد.

او گفت: «نمی‌توانیم اقتصاد را مجددا تعطیل کنیم. معتقدم که ما آموختیم که تعطیلی اقتصاد زیان‌های بیشتری و نه تنها زیان اقتصادی وارد خواهد کرد». او همچنین افزود که این شامل مشکلات دیگری نیز می‌شود.

منوچین افزود که از 3 تریلیون دلار هزینه‌های فوق‌العاده مربوط به بحران کرونا که امسال از سوی کنگره تصویب شده تنها 1.6 تریلیون دلار به اقتصاد رسیده است.

وزیر خزانه آمریکا ادامه داد«طی ماه آینده اختصاص یک تریلیون دلار دیگر به اقتصاد را شاهد خواهید بود و این تاثیر به سزایی خواهد داشت».

وزیر خزانه آمریکا در پاسخ به سؤالی درباره بررسی ارائه کمک‌های بیشتر به ایالت‌ها، گفت این موضوع در کنگره مورد بررسی قرار خواهد گرفت.