.
.
.

آمریکا: اعزام مزدوران خارجی به جنگ در لیبی باید متوقف شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020 با فراخوان مجدد برای ایجاد آتش‌بس در کشور جنگ‌زده لیبی، تاکید کرد که از پایان دادن به دخالت‌های خارجی در لیبی حمایت می‌کند.

وزارت خارجه آمریکا در تصریح به «العربیه» و «الحدث» بر ضرورت توقف اعزام مزدوران خارجی به نزاع لیبی تاکید کرده و از همه طرف‌ها خواست برای دستیابی به راه حل به روند سیاسی و گفت‌وگوها بازگردند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین مجددا موضعی که پیش‌تر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده بود را تکرار و تاکید کرد که روند سیاسی تنها راه حل برای پایان دادن به بحران لیبی است.

مایک پمپئو چهارشنبه ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد آتش‌بس از طرف‌های لیبی خواست با حسن نیت به گفتگوها بازگردند.

پمپئو در کنفرانسی خبری گفت: «موافقت دولت الوفاق ملی و ارتش ملی لیبی برای بازگشت به مذاکرات ویژه امنیت سازمان ملل متحد گامی خوب و بسیار مثبت است».

وزیر خارجه آمریکا همچنین افزود «نیاز است اکنون مذاکراتی سریع و با حسن نیت انجام شود تا آتش‌س برقرار و گفت‌وگوهای سیاسی لیبی به سرپرستی سازمان ملل متحد از سرگرفته شود».

این در حالی است که ترکیه بی‌اعتنا به قطعنامه‌ها و فراخوان‌های بین‌المللی همچنان به پشتیبانی از تشکیلات الوفاق و اعزام مزودران خارجی به طرابلس و ارسال تسلیحات از راه‌های دریایی و هوایی به گروه‌های شبه‌نظامی وابسته الوفاق ادامه می‌‌دهد.