.
.
.

بیکاری 397هزار نفر بر اثر رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در اروپا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری اروپایی از بیکاری بیش از 397هزار تن بر اثر رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در اروپا خبر داد.

رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در اروپا با ورشکست کردن شرکت‌ها، موجب بیکاری 397 هزار نفر در اتحادیه اروپا شد.

یورو نیوز به نقل از اداره آمار اتحادیه اروپا (یورواستات) نوشت، نرخ بیکاری در اروپا در ماه مارس به پایین‌ترین حد خود طی 12 سال گذشته رسیده بود، اما بار دیگر سیر صعودی به خود گرفته و از 6.4 درصد به 6.6 درصد در پایان آوریل 2020 افزایش یافت.

براساس این گزارش، بسیاری از دولت‌های اروپایی با به اجرا گذاشتن طرح بیکاری موقت و پرداخت حقوق نیروی کار شرکت‌ها مانع از اخراج آنها در دوره قرنطینه عمومی و تعطیلی موقت بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی شده‌اند، اما با آن هم بیش از 397 هزار نفر در این اتحادیه بیکار شده‌اند.

از سوی دیگر، فرانسه و آلمان چندی قبل، از کشورهای اروپایی خواستند تا برای بازگشایی مرزها هر چه سریع‌تر اقدام کنند. ریشار فران، رئیس مجلس ملی فرانسه و ولفگانگ شوبله، همتای آلمانی‌اش 26 مه 2020 اعلام کردند: «فرانسه و آلمان باید به محض فراهم شدن شرایط در جهت برقراری مجدد رفت و آمد آزاد درون فضای شنگن اقدام کنند.»

تاریخ بازگشایی مرزهای داخلی اروپا از نیمه ماه ژوئن گفته شده بود.

در همین حال، خبرگزاری فرانس پرس 21 مه 2020 در گزارشی نوشت، تا روز 21 مه، بیش از 5 میلیون کرونایی در جهان ثبت شده‌اند و 70% آنها در اروپا و آمریکا هستند.

همچنان قابل یادآوری است که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه 18 مه 2020 در بیانیه مشترکی 500 میلیارد یورو برای تضمین همبستگی و رشد اتحادیه اروپا اختصاص دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم