برایان هوک: ترامپ کماکان به ایران فشار می‌آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 9 ژوئن 2020 در نشستی که در فضای مجازی برگزار کرد، گفت که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به اعمال فشار بر ایران ادامه می‌دهد.

هوک در این نشست گفت که واشنگتن در پی تجدید ممنوعیت تسلیحاتی علیه ایران است و تحریم‌ها علیه ایران نتایج مثبتی در پی داشته و رژیم حاکم بر این کشورها را از دستیابی به میلیاردها دلار محروم کرده‌ است.

Advertisement

این مقام عالیرتبه وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد که ایران «در راس کشورهای حامی تروریسم» قرار دارد و برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی به ایران فرصت بی‌ثبات کردن منطقه را می‌دهد و حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران گفته که عدم تمدید این تحریم‌ها «یک پیروزی برای ایران است.»

او ایران را کشور «منزوی و بی‌نصیب از همراهی بین‌المللی» خواند و گفت که اختلاف واشنگتن با برخی کشورها درباره ایران «واقعی نیست و تاکتیکی است» زیرا که «روسیه و چین می‌خواهند به ایران سلاح بفروشند و این تحریم‌ها را مناسب خود نمی‌دانند.»

به گفته هوک عدم دسترسی ایران به تسلیحات می‌تواند در ایجاد ثبات در خاورمیانه نقش داشته باشد، زیرا که «ایران از تروریسم حمایت می‌کند و کوشید پادشاهی عربی سعودی را مورد هدف قرار دهد.»

مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا گفت که منع ایران از دسترسی به تسلیحات می‌تواند مانع حمله بازوهای نیابتی ایران به همسایگان این کشور شود.

او تاکید کرد که موضع دونالد ترامپ در قبال ایران بسیار قوی بوده و «ایران اینک تحت فشار زیادی قرار دارد، اما درب دیپلماسی باز است. ترامپ به اعمال فشار ادامه می‌دهد و ایران باید پاسخگو باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم