آمریکا 125 کشتی و نفتکش ایران را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 8 ژوئن 2020 تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد و 125 کشتی و نفتکش مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

اوفاک، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه فهرستی از 125 کشتی و نفتکش ایرانی منتشر کرد که تحریم‌های منع اشاعه تسلیحات اتمی و تحریم‌های جامع ایالات متحده علیه ایران شامل آنها نیز می‌شود.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هم در صفحه توئیترش با تاکید بر اینکه «تحریم‌های شرکت کشتیرانی از امروز ایران اجرایی شده است»، نوشت: « تحریم‌ها علیه شرکت کشتیرانی ایران و شرکت ای-سیل امروز اجرایی شد. رژیم ایران علی‌رغم ادعای اینکه هیچ‌گاه اقدام به ساخت سلاح‌های هسته‌ای و سامانه‌های حمل آن نخواهد کرد به تلاش برای دستیابی و تولید اقلام حساس اشاعه‌ای ادامه داده است.»

وزیر امور خارجه آمریکا در توئیت دیگری هشدار داد: « دنیا باید هوشیار باشد و برای جلوگیری از دستیابی ایران به اقلام حساس اشاعه‌ای که ثبات و امنیت منطقه را تهدید می‌کنند هوشیار باشد.»

دو شرکت خطوط کشتی‌رانی ایران (IRISL) و شرکت ای-سیل (E-Sail) پیش از این با دو عنوان «اشاعه تسلیحات کشتار جمعی» و «مقررات تحریم‌های مالی ایران» تحریم شده بودند و این تحریم‌ها از روز 8 ژوئن اجرایی شد.

براساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا «اتباع ایالات متحده، مگر با دریافت مجوزهای موردی، از مشارکت در تراکنش با IRISL و E-Sail منع خواهند شد، از جمله از تراکنش‌های مربوط به فروش محصولات زراعی، غذا، دارو و تجهیزات پزشکی از سوی اتباع ایالات متحده یا از ایالات متحده....علاوه بر این، افراد غیرآمریکایی هم که آگاهانه در تراکنش‌های مشخص با IRISL و E-Sail مشارکت داشته باشند، حتی برای فروش محصولات زراعی، غذا، دارو و تجهیزات پزشکی، خود را در معرض تحریم‌های دیگر قرار می‌دهند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید