فاصله‌گذاری اجتماعی مناسب با کفش‌های ضد کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در زمانی که پزشکان و مقامات بهداشتی کشورهای مختلف مردم را به رعایت‌ فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه می‎کنند تا اینگونه مانع انتشار ویروس کرونا شوند، یک کفاش اهل رومانی کفشی ساخته که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را برای صاحبانش ممکن می‌کند، حتی اگر آنها رعایت این فاصله را فراموش کنند.

گریگوری لوب که در شهرک نابوکا در 500 کیلومتری بخارست پایتخت رومانی زندگی می‌کند، در کارگاه کوچکش کفشی ساخته که 75 سانتی‌متر طول دارد و اینگونه مانع نزدیک شدن بیش از اندازه افراد به یکدیگر می‌شود.

این کفش چرمی دست‌ساز توجه رسانه‌های مختلف جهان را به خود جلب کرده و این کفاش سفارش‌هایی از سرتاسر جهان دریافت کرده است.

به گزارش فرانس‌پرس تا کنون بیش از 7 میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و نزدیک به 403 هزار نفر به همین دلیل جان باخته‌اند. در قاره اروپا که زیان‌دیده‌ترین بخش جهان از ویروس کروناست، 2 میلیون و 275 هزار و 305 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 183 هزار و 542 نفر جان باخته‌اند. در آمریکا نیز 1 میلیون و 942 هزار و 363 نفر کرونا گرفته و این ویروس 110 هزار و 514 قربانی برجای گذاشته است.

در روزهای گذشته سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که استفاده از ماسک به تنهایی نمی‌تواند مانع ابتلا به کرونا شود و تدروس ادهانوم، رئیس این سازمان در یک نشست خبری مجازی گفت که «ماسک‌ها می‌توانند باعث ایجاد احساس امنیت دروغین شوند.»

ادهانوم تاکید کرد که استفاده از ماسک نمی‌تواند جای شستن دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، یافتن بیماران و بررسی ارتباطات اجتماعی آنها را بگیرد. به نظر می‌رسد حالا کفش‌های ساخته شده توسط این کفاش رومانی هم می‌تواند به راه‌حل‌های ممکن برای مقابله با کرونا اضافه شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید