.
.
.

آمار روزانه جان‌باختگان کرونا: آمریکا با 922 فوتی و برزیل 1005 فوتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به گزارش‌های آماری روز جمعه 5 ژوئن 2020 شمار روزانه جان‌باختگان مبتلا به کرونا در ایالات متحده آمریکا 922 فوتی و برزیل 1005 فوتی ثبت شد.

این در حالی است که در کشور چین که سرمنشأ پیدایش ویروس کرونا است و از دسامبر گذشته اولین کانون انتشار کرونا بوده، روز جمعه تنها 3 مورد مبتلا به ویروس جدید کرونا به ثبت رسیده است.

بنا به گزارشی آماری که روز شنبه از سوی دانشگاه هاپکینز ارائه شده به همراه 922 فوتی که طی 24 ساعت منتهی به شامگاه جمعه در آمریکا ثبت شده‌اند شمار کل جان‌باختگان مبتلا به کرونا در آمریکا از ابتدای پاندمی کرونا تا‌کنون به بیش از 109هزار تن افزایش یافته و بیش از 491 نفر بهبود یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا چه از نظر تعداد مبتلایان و چه از نظر تعداد فوتی‌ها با فاصله‌ای بسیار زیاد از دیگر کشورهای جهان بیشترین کشور آسیب دیده از پاندمی کووید- 19 است.

ایالت‌های آمریکا با درجه‌های متفاوتی میزان محدودیت‌ها و تدابیر قرنطینه‌ای که برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا اعمال کرده بودند را کاهش داده‌اند.

بدلیل تظاهرات و ناآرامی‌های اخیر در اعتراض به قتل جورج فلوید که تاکنون به بیش از 140 شهر آمریکا گسترش یافته، کارشناسان بهداشت در ایالات متحده نگران آنند که موج جدیدی از پاندمی کرونا در هفته‌های آینده ایجاد شود.

از سویی آمار وزارت بهداشت برزیل نشان از فوت 1005 تن از مردم این کشور طی 24 ساعت گذشته دارد. بنا به این گزارش طی 24 ساعت منتهی به شامگاه روز گذشته 30830 مورد در این کشور به ویروس جدید کرونا مبتلا شدند.

با این تعداد روزانه شمار کل جان‌باختگان مبتلا به کرونا در برزیل به 35,026 تن افزایش یافته و تعداد کل مبتلایان به کرونا در این کشور نیز به 645,771 نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که کمیته ملی بهداشت چین تنها از مبتلا شدن 3 مورد جدید به ویروس جدید کرونا در این کشور خبر داد که نسبت به 5 مورد مبتلا در روز قبل از آن کاهش یافته است.

کمیته ملی بهداشت چین در وب‌سایتش اعلام کرد که هر 3 مورد مبتلا به کرونا که روز گذشته به ثبت رسیده‌اند از خارج وارد این کشور شده‌اند.

با این وجود شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین تقریبا همچنان در سطح 83,030 مورد و تعداد جان‌باختگان در سطح 4634 فوتی ثابت نگه‌داشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم