صفحه توییتر گروه آنتی‌فا به علت ترویج خشونت تعلیق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رسانه‌های آمریکا، سه‌شنبه 2 ژوئن 2020، به نقل از سخنگوی توئیتر گزارش دادند، یک حساب کاربری توئیتر متعلق به گروه آنتی‌فا، به علت ترویج خشونت، تعلیق شد.

او در ادامه گفت: «این حساب قوانین را نقض کرده و حساب‌های جعلی ایجاد کرده است. توئیتر این حساب را پس از نوشتن توییتی که خشونت را ترویج می‌داد، به حالت تعلیق درآورد».

Advertisement

در حالی که یکشنبه‌ شب، اعتراضات در چندین ایالت آمریکا ادامه داشت، حساب تازه ایجاد شده،ANTIFA_US ، توییت کرد: «امشب، رفقا، (با ایموجی‌های مشت گره شده قهوه‌ای) به مناطق مسکونی سفیدپوست‌نشین می‌رویم و آنچه به ما تعلق دارد، از آنها می‌گیریم».

به گفته سخنگوی توئیتر این نخستین باری نیست که توئیتر علیه حساب‌های جعلی که هویت آنها مربوط به Evropa است و به ترویج نفرت می‌پردازند، مقابله می‌کند.

گفتنی است، پس از مرگ جورج فلوید، سیاهپوست 46 ساله ‌آمریکایی تبار، توسط پلیس در ایالت مینه‌سوتا، شهرهای آمریکا صحنه تظاهرات گسترده شد که خشونت زیادی را نیز به همراه داشت.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، گروه آنتی‌فا را مسئول آتش‌سوزی خودروها، غارت مغازه‌ها و خرد کردن شیشه اماکن عمومی دانست هر چند مستندی که چنین ادعایی را ثابت کند هنوز وجود ندارد اما استفاده از خشونت که در خط‍ مشی گروه آنتی‌فا وجود دارد شاید بیش از هر علت دیگر باعث متهم کردن این گروه توسط ترامپ شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم