احضار طوطی سخنگو به دادگاه به عنوان شاهد قتل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نبود شاهد درباره حادثه‌ای که منجر به تجاوز و قتل یک زن آرژانتینی شد، دادگاهی در این کشور را ناچار به احضار یک طوطی سخنگو به عنوان شاهد این ماجرا کرد.

دادگاهی در بوئنوس‌آیرس، پایتخت آرژانتین تصمیم گرفت به شهادت یک طوطی سخنگو که آخرین کلمات صاحب کشته‌شده‌اش را تکرار می‌کرد، گوش فرا دهد. زنی 46 ساله به الیزابت تولیدو صاحب این طوطی بود و در سال 2018 پس از آنکه مورد تجاوز قرار گرفت، کشته شد.

Advertisement

این زن توسط مردانی که اتاقی در خانه او اجاره کرده بودند، کشته شد. او یک اتاق خانه خود را به 3 مرد اجاره داده بود که دو نفر از آنها به او تجاوز کرده و او را کشتند. میگل ساتورینیو 51 ساله، خورخه رائول آلوارز 62 متهم شده‌اند که الیزابت تولیدو را کشته‌اند. مرد سوم توانست به دادگاه ثابت کند که در محل جنایت حضور نداشته و بی‌گناه شناخته شده و آزادی خود را به دست آورد.

زمانی که یکی از همسایگان این زن وارد خانه او شده بود، طوطی سخنگو دائما تکرار می‌کرد «چرا منو می‌زنی؟» به نظر می‌آید این آخرین جمله‌ای باشد که مقتول به زبان آورده باشد. همسایه خانم تولیدو جسد غرق به خون او را درون اتاقش یافت و آثار ضرب و جرح روی بدن او معلوم بود. قفس طوطی هم در کنار تخت او بود و طوطی آخرین جمله صاحبش را تکرار می‌کرد.

پلیس شواهدی یافته که وجود دی‌ان‌آ روی بدن مقتول را نشان می‌دهد و این شواهد دست داشتن این دو مرد در کشتن الیزابت تولیدو را ثابت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم