اتحادیه اروپا در واکنش به مرگ جورج فلوید: نژادپرستی را از هر نوعی محکوم می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جوزیپ بورل، مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا سه‌شنبه ‌2 ژوئن 2020 در نشست خبری در واکنش به مرگ جورج فلوید آمریکایی گفت، اتحادیه اروپا نژادپرستی را از هر نوعی محکوم می‌کند.

مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا گفت: «اتحادیه اروپا از مرگ جورج فلوید، سیاهپوست آمریکایی در بازداشت پلیس شوكه و وحشت زده است.»

به گزارش یورونیوز، جوزیپ بورل در این نشست خبری تاکید کرد: «سراسر دولت‌های جهان باید در برابر استفاده بیش از حد زور هوشیار باشند و هیچ دولتی نباید در برخورد با شهروندان از قدرت قهریه‌اش سوء استفاده کند.»‌

بورل افزود:‌ «ما نژادپرستی را از هر نوعی محکوم می‌کنیم. اما به توانایی آمریکایی‌ها برای کنترل اوضاع و فائق آمدن بر این چالش به عنوان یک ملت اعتماد داریم.»‌

او در اخیر سنخرانی‌اش گفت:‌ «‌زندگی همه، از جمله سیاهان اهمیت دارد.»‌

گفتنی است که پس از مرگ جورج فلوید، سیاهپوست 46 ساله ‌آمریکایی تبار، هنگام بازداشت از سوی پلیس، شهرهای آمریکا صحنه تظاهرات گسترده شد که خشونت زیادی را نیز به همراه داشت.

رسانه‌های محلی آمریکا در منهتن گزارش دادند که صدها نفر از معترضان به خیابان پنجم که یکی از بهترین خیابان‌های این شهر است، هجوم برده و به تعدادی از مغازه‌ها در این خیابان حمله کرده و کالاهای آنها را غارت کردند.

شبکه‌های اجتماعی آمریکا، تصاویر ویدیویی گروهی از آشوبگران در داخل فروشگاه اصلی «میسی» در منهتن را منتشر کردند که در آن نشان می‌دهد عده‌ای به غارت و دزدی کالاهای مغازه‌ها مشغولند. فروشگاه «میسی»یکی از بزرگترین فروشگاه‌های منهتن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید