.
.
.

نخست‌وزیر ارمنستان به کرونا مبتلا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان روز دوشنبه اول ژوئن 2020 به همراه 6نفر از اعضای خانواده‌اش به ویروس کرونا مبتلا شد.

نخست‌وزیر ارمنستان با انتشار ویدئویی در صفحه فیس‌بوک خود اعلام کرد: «روز گذشته نتیجه تست کرونای من مثبت اعلام شد. همه اعضای خانواده‌ام نیز مبتلا شده‌اند... در حال حاضر از هیچ مشکل خاصی که مرتبط با این بیماری باشد، رنج نمی‌برم ولی فعالیت‌های کاری خود را از منزل دنبال خواهم کرد.»

نیکول پاشینیان و همسرش که هر دو روزنامه‌نگار هستند، چهار فرزند دارند.

در ارمنستان تا 9 هزار و 420 نفر به کرونا مبتلا شده‌ و 139 نفر نیز به همین دلیل جان باخته‌اند. در پی فشار فوق‌العاده‌ای که به بیمارستان‌ها و سیستم درمانی این کشور وارد شده، دولت هفته گذشته اعلام کرد می‌خواهد سخت‌گیری‌هایی در زمینه پذیرش بیماران در بخش‌های ویژه ایجاد کند و پذیرش در این بخش‌ها را فقط به بیمارانی که شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند، محدود کند.

نیکول پاشینیان هفته گذشته گفته بود که شرایط در این کشور «بسیار خطرناک» شده و خواستار افزایش‌ سخت‌گیری‌ها شد و اعتراف کرد که دولتش در زمینه اجرای قرنطینه شکست خورده و او از «اعتماد بیش از حد به شهروندان متاسف است.»

دولت ارمنستان در زمینه مدیریت بحران کرونا با انتقادات فراوانی مواجه شده و منتقدان می‌گویند دولت برای بستن مرزها تعلل کرد و مقامات کشور اطلاعات غیردقیقی درباره کرونا به شهروندان دادند.