.
.
.

احتمالا نمی‌دانید با ماشین ظرفشویی چه کارهای دیگری می‌توان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آن طور که از نامش پیداست قرار است در گوشه‌ای از آشپزخانه شما مستقر شده و ظرف‌هایتان را بشوید تا شما زمان کافی برای رسیدن به بقیه کارهایتان داشته باشید، اما در واقع از ماشین ظرفشویی کارهایی بیشتر از شستن هم ظرف بر می‌آید.

گرم کردن غذا

اگر مهمان دارید و جای خالی روی اجاق و درون فر برایتان باقی نمانده می‌خواهید غذایی را گرم کنید، ماشین ظرفشویی احتمالا تنها گزینه‌ای است که برایتان مانده. ظرف‌های کثیف را از ماشین بیرون بیاورید و غذای خود را درون ماشین بگذارید و برنامه خشکاندن را فعال کنید. یادتان باشد هیچ برنامه شستشو فعال نکنید وگرنه باید دنبال جای خالی در سطل زباله برای غذایتان بگردید.

پخت ماهی سلمون

نه نیازی به فر دارید و نه ماهیتابه‌ای که به آن روغن زیتون یا کره زده‌اید. کافی است تکه‌های ماهی را درون یک کاغذ آلومینیومی بگذارید، اندکی روغن زیتون، آب لیمو، مقداری شوید خشک و نمک و فلفل به اندازه کافی اضافه کرده و کاغذهای آلومینیومی را به خوبی بپیچید. حالا ماشین ظرفشویی را در حالت خشکاندن روشن کنید.

شستن میوه و سبزیجات

اگر وقت ندارید میوه‌ها و سبزیجات را با دقت بشویید، کافی است آنها را درون ماشین ظرفشویی بگذارید و با برنامه شستن با آب سرد و بدون صابون بشویید و برنامه خشکاندن را غیرفعال کنید.

شستن کلاه‌ها

شستن کلاه‌ها بدون اینکه فرم آنها خراب شود و دچار چروک و شکستگی شوند، اصلا کار آسانی نیست. کلاهتان را روی بخش بالایی ماشین ظرفشویی بگذارید، برنامه شستن با آب سرد را فعال کرده و برنامه خشکاندن را غیرفعال کنید. اگر کلاهتان بوی عرق دارد یا خاکی شده، اندکی بی‌کربونات سدیم یا سرکه هم رویش بریزید.

شستن دمپایی و کفش

کفش‌های پارچه‌ای، کتانی، دمپایی‌ها و چکمه‌های پلاستیکی خود را درون ماشین ظرفشویی بگذارید. اندکی بی‌کربنات سدیم و یا سرکه روی آنها بریزید و ماشین را روشن کنید. دو نکته را فراموش نکنید. کفش‌هایی چرمی خود را درون ماشین ظرفشویی نگذارید و اینکه از برنامه خشک‌کن استفاده نکنید.

شستن ظرف مایکروفر

اگر خیلی از دستگاه مایکروفر برای تهیه و یا گرم کردن غذا استفاده می‌کنید، احتمالا دیده‌اید پس از مدتی لکه‌هایی روی ظرف مایکروفر جمع می‌شوند که به آسانی شسته نمی‌شوند. اگر هفته‌ای یک بار ظرف مایکروفر را به همراه دیگر ظرف‌هایتان بشوئید، این مشکل را به سادگی حل کرده‌اید.

ضدعفونی اسباب‌بازی‌های کودکان

کودکان معمولا اسباب‌بازی‌های پلاستیکی‌شان را به دست گرفته و یا در دهان خود می‌گذارند و به همین دلیل باید به شکل مستمر این اسباب‌بازی‌ها را شست و ضدعفونی کرد. این اسباب‌بازی‌ها را درون ماشین ظرفشویی بگذارید و با افزودن ماده شوینده آنها را به آسانی شسته و ضدعفونی کنید. اگر این اسباب‌بازی‌ها از قطعات کوچکی تشکیل شده‌اند، مانند حروف الفبا و اعداد، توصیه می‌شود آنها را درون یک کیسه پارچه‌ای بگذارید و بشوئید.

تمیز کردن وسایل آرایش

با ماشین ظرفشویی می‌توان ابزارهای آرایش و زیبایی مانند شانه، براش، قیچی، پنس، ناخن‌گیر، موچین و غیره را هم ضدعفونی کرد. برای اینکار هم توصیه می‌شود از بی‌کربنات سدیم و سرکه استفاده کنید.