نزدیک به 6 میلیون کرونایی در جهان؛ لغو ماراتون بوستون برای اولین بار طی 124 سال

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیش از 5.8 میلیون نفر در سراسر جهان به «کووید19» مبتلا شده و حدود 360 هزار نفر در اثر این بیماری جان باخته اند.

در حالی که شمار موارد ابتلا در برخی مناطق رو به افزایش است، شماری از کشورها، کاهش محدودیت‌های وضع شده برای متوقف گسترش این بیماری عفونی مرگبار را در راستای بازگشت به شرایط عادی اقتصادی و جلوگیری از تاثیرات ویرانگر اقتصادی کرونا بر کسب و کار و معیشت مردم، آغاز کرده‌اند.

قاره آمریکا که اکنون به کانون شیوع این بیماری بدل شده، آمریکا با 1.7 میلیون نفر و برزیل بیش از 438 هزار مورد ابتلاء به ویروس کرونا، در صدر جدول آسیب های ناشی از کرونا قرار دارند.

این در حالی است که به گفته کارشناسان، آمار واقعی کشورهایی مانند چین، روسیه، و ایران بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده است و امکان راستی آزمایی آمار رسمی این کشورها، از سوی کارشناسان مستقل وجود ندارد و لذا این آمار را نمی‌توان معتبر و نهایی تلقی کرد.

در همین راستا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در یک اجلاس مجازی با حضور نزدیک به 60 رهبر جهان هشدار داد، اگر دولت‌ها هم اکنون اقدامات پیشگیرانه را آغاز نکنند، این پاندمیک می‌تواند «مصایب و زیان‌های غیرقابل تصوری در سراسر جهان»، از جمله قحطی و بیکاری‌های فراگیر را برجای بگذارد.

یک پژوهش در فرانسه نشان می دهد که از هر 10 نفری که دیابت داشته و به ویروس کرونا مبتلا شده، یک نفر طی هفته اول بستری شدن در بیمارستان، جان باخته است.

متخصصان سرطان روده نیز درتحقیقی بر روی بیش از 900 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بریتانیا، کانادا، اسپانیا و ایالات متحده، دریافته‌اند که بیماران سرطانی مبتلا به «کووید19» به احتمال زیاد طی یک ماه، جان خواهند باخت.

بنا بر گزارش‌ها از بوستون، مسابقات ماراتن این شهر برای اولین بار طی 124سال به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا لغو شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید