معاون رئیس جمهوری آمریکا: ما خشونت ناشی از نژادپرستی را تحمل نمی‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا جمعه 29 مه در توئیتر خود نوشت: «ما نژادپرستی در آمریکا را اصلا تحمل نمی‌کنیم. ما خشونت ناشی از نژادپرستی را تحمل نمی‌کنیم. و همانطور که پرزیدنت ترامپ گفت، عدالت اجرا خواهد شد.»

این موضع پنس در پی انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی در دوشنبه گذشته بود که چهار مامور پلیس شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا را نشان داد که برای بازداشت یک مرد سیاهپوست به نام جرج فلوید حضور یافته‌ و یکی از پلیس‌ها زانوی خود را روی گردن این مرد غیرمسلح گذاشته است. فلوید چند بار در همان حال گفت که قادر به تنفس نیست؛ اما پلیس‌ها توجهی نکردند و جرج فلوید ساعتی بعد در بیمارستان جان باخت.

بعد از مرگ فلوید و پخش ویدئوی رفتار پلیس‌ها با او، صدها نفر برای اعتراض در مینیاپولیس تجمع کردند. در این بین برخی رسانه‌ها از حمله برخی معترضان خشمگین به چند فروشگاه و غارت آنها خبر دادند.

شهردار مینیاپولیس روز سه شنبه گذشته خبر داد که چهار افسر پلیس شهر خاطی مینیاپولیس از کار اخراج شدند و از پیگرد قضایی آنها خبر داد.

همچنین، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز چهارشنبه 27 مه، از مرگ جرج فلوید ابراز تاسف کرد و گفت که از پلیس فدرال و وزارت دادگستری خواسته است در این مورد تحقیق کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید