اتحادیه اروپا تحریم‌هایش را علیه 273 مسئول سوری تمدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرنگار العربیه از بروکسل در روز جمعه 29 مه، اتحادیه اروپا با توجه به عملکرد ارکان رژیم حاکم بر سوریه در حمایت از سیاست‌های وحشیانه نظام علیه مردم این کشور، تمدید تحریم‌ها برای یک سال دیگر علیه شخصیت‌های نظام سوریه را اعلام کرد.

لیست سیاه تحریم‌ها شامل 273 مقام مسئول و 70 موسسه اقتصادی شده است که دارایی‌ها آنها بلوکه شده و ممنوعیت ورود به کشورهای اتحادیه اروپا در موردشان به اجرا در آمده است.

گفتنی است که این تحریم‌ها به سال 2011 بازمی گردد و هر سال در آغاز ماه ژوئن، تمدید می‌شوند.

این تحریم‌های اروپا همچنین مشتمل بر ممنوعیت واردات نفت از سوریه و سرمایه‌گذاری در بخش انرژی و بلوکه کردن دارایی‌های بانک مرکزی سوریه می‌گردد.

محصولات و تجهیزات مربوط به أمور انسانی از این گونه تحریم‌ها، استثنا شده اند اما سرازیر شدن کمک‌ها و یاری رسانی‌های انسان دوستانه به دلیل محافظه کاری بانک‌ها در تعامل با سازمان‌ها و ستادهای فعال در مناطق درگیری در سوریه، با مشکلاتی مواجه است.

در همین رابطه، به گفته یک دیپلمات فعال در مدیریت تحریم‌ها «بحران بانکی در لبنان نیز بر شدت دشواری‌های فراروی ستادهای کمک رسانی در سوریه افزوده و آنها دیگر توان پرداخت بدهی‌ها و تراکنش‌های بانکی از طریق بانک‌های لبنان را ندارند».

تازه‌ترین موارد اضافه شده به لیست تحریم‌ها

گفتنی است که اتحادیه اروپا، فوریه گذشته اعلام داشت 8 بازرگان و موسسه‌های مرتبط به آنها را به فهرست تحریم‌ها افزوده است.

اتحادیه اروپا در همان تاریخ، اسامی الحاقی جدید به لیست تحریم ها را اعلام کرد که عبارتند از: یاسر عزیز، ماهر برهان الامام، وسیم قطان، عامر فوز، صقر رستم، عبدالقادر صبره، خضر علی طه و عادل العلبی. دو شرکت قاطرجی و شرکت سهامی شام نیز به لیست مزبوراضافه شدند.

اتحادیه اروپا تاکید کرد: « فعالیت‌های این افراد حقیقی و حقوقی، مستقیما درخدمت به نظام اسد از طریق اجرای پروژه‌هایی در املاکی در سوریه بوده که به زور در جریان منازعه‌های جاری در سوریه از صاحبان آنها ستانده شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید