معاون ترامپ چین را به مجازات‌های بزرگ تهدید و پیروزی او در انتخابات را پیش‌بینی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا به چین هشدار داد که حساب سختی از این کشور بابت لاپوشانی پاندمیک کرونا کشیده خواهد شد که زیان های هنگفتی را در سراسر جهان ایجاد کرده است.

پنس همچنین پیش بینی کرد که ترامپ در انتخابات نوامبر آینده برای دومین بار به سمت رئیس جمهوری آمریکا انتخاب خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری امریکا به شرکت های فناوری نسبت به سرکوب آراء محافظه کاران، هشدار داد و تهدید کرد که با اقداماتی جلوی این نوع سرکوب گری، گرفته خواهد شد.

پنس در گفت‌و‌گو با سایت «برتبار نیوز» تاکید کرد که چین در ارتباط با پاندمیک کرونا، از اعتماد جهان سوء استفاده کرد و ترامپ برنامه‌هایی را برای مجازات حزب کمونیست چین به خاطر اقداماتش، تدوین کرده است.

او افزود که چین و سازمان جهانی بهداشت، توان مندی جهان برای احراز آمادگی و واکنش در قبال کرونا را به بیراهه برده و اطلاعات بسیار مهمی را پنهان کردند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت: «چین با مشارکت سازمان جهانی بهداشت از طریق پنهان کردن اطلاعات از چشم جهانیان، اعتماد جهان را خدشه دار کردند».

پنس توضیح داد که «چین تا نیمه فوریه حتی به کارکنان آمریکایی مراکز مبارزه با بیماری‌ها و پیشگیری، اجازه نداد، برای آگاهی از چند و چون أمور به چین بروند.

او در مصاحبه ای اختصاصی با این سایت فاش ساخت که تصمیم ترامپ در منع سفر از چین به آمریکا در أواخر ژانویه، فرصت مقابله با کرونا را به آمریکا داد و این کشور در حال بستر سازی های لازم برای تضمین « بازخواست» از چین در ارتباط با شیوع کرونا است.

به گفته پنس دولت آمریکا، سازمان جهانی بهداشت را نیز برای اجرای «بازبینی های بنیادین»، زیر فشار قرار خواهد داد.

سخنان پنس در تاکید اقدام آمریکا در بازخواست از چین و انداختن مسئولیت شیوع کرونا در جهان بر این کشور، تنها یک هفته پس از گفته های پمپئو وزیر خارجه آمریکا با همین سایت بود که طی آن وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که ترامپ نسبت به بازخواست از چین بابت شیوع کرونا، « التزام» دارد.

پمپئو گفته بود: « در هر صورت من نمی خواهم از تصمیم پرزیدنت ترامپ، پیشی بگیرم اما بر این باورم که همه در این دولت آگاهیم که می بایست نسبت به عدم بروز مجدد چنین رویداری، کاملا اطمینان حاصل کنیم که این امر به معنای بازدارندگی است».

شرکت‌های سایبری و سرکوب محافظه کاران

پنس در ارتباط با جانبداری شبکه‌های اجتماعی علیه محافظه کاران تاکید کرد که دولت ترامپ با رسانه‌های اجتماعی و شرکت‌های بزرگ فناوری که در صدد در گلو خفه کردن آراء محافظه کاران در انتخابات 2020 هستند، «هرگز مماشات» نخواهد کرد.

پنس خاطرنشان نمود، ترامپ کاملا روشن ساخته که «این شیوه رفتار، غیرقابل پذیرش است و ما هرگز در برابر سانسور اینترنت و شبکه‌های اجتماعی علیه محافظه کاران، «مماشات» نخواهیم کرد».

گفتنی است که روزنامه وال استریت ژورنال عنوان کرده است که ترامپ در اندیشه ایجاد کمیته بررسی جانبداری بزرگ شرکت‌های «های تک» علیه محافظه کاران است.

پنس در این رابطه گفت: «با توجه به اینکه بیشتر رسانه‌ها، روایت‌های اساسی متعددی از قبیل گزارش مولر برای برکنرای رئیس جمهوری و اموری تندورانه تر را بکل گمراه کننده ای نشردادند، مردم برای دستیابی به حقیقت، نیاز به آراء بیشتری دارند».

پنس در پایان این مصاحبه اختصاصی گفت: «گونه ای آراء بسیار مطلوب و هماهنگ می‌تواند حقیقت را در دسترس مردم آمریکا قرار دهد اما بسیاری از رسانه های مطرح، حتی پیش از روی کار آمدن ترامپ، در صدد ضربه زدن به او بودند ولی این آراء محافظه کاران در اینترنت بود که حقیقت ماجرا را در اختیار مردم قرار داد.موضوع در رابطه با تمامیت گزارش مولر یا نیرنگ روسیه یا برکناری رئیس جمهوری هر چه که باشد، باید اذعان داشت که این آراء بودند که تفاوت عظیمی را ایجاد کردند و من کاملا اطمینان دارم که سپاه بزرگ ما متشکل از اندیشمندان محافظه کار در اینترنت، أمور را به سوی یک پیروزی بزرگ در نوامبر آینده رهبری خواهد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید