دردسر کرونایی رئیس‌جمهوری اتریش: نقض محدودیت رفت و آمد از سوی فان‌در بلن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پلیس اتریش الکساندر فان‌در بلن، رئیس‌جمهوری این کشور و همسرش را پس از پایان ساعت قانونی مشخص شده در یک رستوران در پایتخت این کشور مشاهده کرد. در راستای مبارزه با کرونا در اتریش همه رستوران‌ها باید تا ساعت 23 به کار خود پایان دهند ولی فان‌در بلن تا ساعت 00:15 در این رستوران حضور داشت.

به گزارش روزنامه اتریشی «کرونه تسایتونگ» فان در بلن ضمن عذرخواهی و ابراز تاسف گفت: «سرگرم گفتگو شدیم و زمان را فراموش کردیم.»

پلیس اتریش هم اعلام کرد در خلال بازرسی یک رستوران روباز در وین، پایتخت این کشور الکساندر فان‌در بلن و همسرش دوریس شمیداور را راس ساعت 00:15 دقیقه در آنجا پیدا کرده است. مقداری نوشیدنی هم روی میز رئیس‌جمهوری اتریش پیدا شد.

براساس دستورالعمل‌های مبارزه با کرونا در اتریش رستوران‌ها و کافه‌ها اجازه فعالیت بعد از ساعت 23 را ندارند. این پیشامد می‌تواند تبعات سنگینی برای صاحب رستوران در پی داشته باشد. در قوانین مبارزه با کرونای اتریش آمده رستوران‌هایی که پس از ساعت 23 فعالیت می‌کنند، می‌توانند تا 30 هزار یورو جریمه شوند.

گفته شده این رستوران پیش از فرا رسیدن پلیس درب‌های خود را بسته بود، اما فان‌در بلن و همسرش کماکان در باغ حضور داشتند. رئیس‌جمهوری اتریش با ابراز پیشمانی از رویداد پیش‌آمده، گفت: «بسیار متاسفم. اشتباه کردم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید