1260 جان باخته جدید کرونا در آمریکا و نبود مبتلا در چین برای نخستین بار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بر أساس سرشماری روز شنبه 23 مه دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا در 24 ساعت گذشته، 1260 جان باخته ناشی از کرونا را ثبت کرده که بیانگر شیب ثابت درآمار روزانه جان باختگان در مقایسه با روز گذشته است.

این در حالی است که چین برای نخستیتن بار از آغاز شیوع کرونا، اعلام کرده که هیچ مورد تازه ابتلاء به کووید19 را ثبت نکرده است.

مجموع آمار جان باختگان ناشی از کرونا در آمریکا، 95921 نفر از مجموع 1.6 میلیون مبتلا از آغاز شیوع کرونا است. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، جمعه 22 مه، خواهان بازگشایی فوری پرستش گاه ها برغم خطر ویروس کرونا شد.

این در حالی است که کمیته بهداشت ملی چین تاکید کرده است که روز جمعه 22 مه، هیچ مورد جدید ابتلاء به کووید 19 در سرزمین اصلی چین ثبت نشده که نخستین بار از زمان شیوع کرونا در أواخر سال گذشته از ووهان در مرکز کشور می باشد که افزایش روزانه مبتلایان، وجود نداشته است.

این کمیته روز شنبه 23 مه در بیانیه خود با بیان این که دو مورد مشکوک نیز ثبت شده که یکی از آنها مسافری از خارج کشور در شانگهای و دیگری د رمنطقه جبلین در شرق چین بود، تاکید کرد که 4 مورد تازه ابتلاء در روز پنجشنبه 21 مه ثبت شده است.

در ادامه بیانیه آمده است که شمار موارد فاقد علائم و نشانه‌های مالوف بیماری کووید19، از 35 مورد در روز پنجشنبه به 28 مورد در روز جمعه کاهش یافت.

گفتنی است که چین از مارس گذشته، شاهد روند کاهنده شمار مبتلایان داخلی است که ناشی از اعمال پروتکل‌های سفت و سخت مربوط به نقل و انتقال مردم درجهت کنترل شیوع کرونا در کشور می‌باشد.

شمار مبتلایان قطعی کرونا در سرزمین اصلی چین، 82971 مورد است و شمار جان باختگان، همچنان ثابت مانده و 4634 نفر می‌باشد.

بر أساس سرشماری فرانس پرس، شمار جان باختگان کرونا در سطح جهان تا ساعت 19 به وقت گرینویچ روز جمعه 22 مه، دست کم به 355538 مورد از زمان ظهور پاندمیک در چین رسیده است.

همچنین بیش از 5،158،750 مورد قطعی ابتلاء در 196 کشور و منطقه جهان از زمان ظهور کرونا به ثبت رسیده است. نباید فراموش کرد که این آمار گردآوری شده از سوی فرانس پرس و سازمان جهانی بهداشت، به احتمال زیاد، بیانگر شما حقیقی موارد ابتلاء نیست زیرا بسیاری از کشورها، تست‌های تشخیص کرونا را جز در مورد بیمارانی با وضعیت‌های بحرانی، انجام نمی‌دهند.

شایان ذکر است که بر أساس آخرین سرشماری‌ها، دست کم 1،937،200 نفر از مبتلایان به کووید19، بهبود یافته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید