ترامپ از فرمانداران ایالت‌ها خواست پرستشگاه‌ها را بازگشایی کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا، روز جمعه 22 مه، از فرمانداران ایالت‌ها خواست تا پرستش گاه‌ها را بازگشایی کنند.

ترامپ در یک نشست خبری تاکید کرد که اگر فرمانداران ایالت‌ها به خواسته‌اش تن ندهند، با زیرپا گذاردن صلاحیت‌های قانونی آنها، مبادرت به بازگشایی پرستش گاه‌ها خواهد کرد.

او روز پنجشنبه 21 مه گفته بود که آمریکا در صورت بروز موج دوم کرونا، سیاست بستن کشور را درپیش نخواهد گرفت.

رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان بازدید از کارخانه فورد در یبسیلانتی در ایالت میشیگان در پاسخ به سوالی در مورد نگرانی‌اش از بروز موج دوم کرونا، خطاب به خبرنگاران گفت: «مردم می‌گویند چنین احتمالی بسیار روشن است اما ما آتش را فرو خواهیم نشاند و کشور را به حالت تعطیل در نخواهیم آورد».

او با ابراز اطمینان نسبت به توان کشور در مهار شیوع کرونا در آینده گفت که اگر موج دوم بسیار آتشینی هم درکار باشد، «ما برای خاموش کردن آن اقدام می‌کنیم اما کشور را نخواهیم بست».

تمامی 50 ایالت آمریکا، برنامه‌های خود برای کاستن از محدودیت‌ها به هدف مهار شیوع ویروس کرونا را اعلام کرده و فعالیت‌های اقتصادی خود را با سرعت‌های متفاوتی از سر گرفتند تا آمریکایی‌ها بتوانند بلافاصله به زندگی طبیعی خود بازگردند.

براساس آخرین گزارش‌ها، ایالت تگزاس و کارولینای شمالی همزمان با بازگشائی مراکز اقتصادی خود، افزایش موارد ابتلاء به کووید 19 را نیز اعلام کردند.

شایان ذکر است که بنا بر سرشماری به عمل آمده از سوی مراکز آمریکا برای مبارزه با بیماری‌ها و پیشگیری از آن‌ها در روز پنج‌شنبه 22 مه، 1397 جان باخته جدید ناشی از کرونا، ثبت شده است.

این در حالی است که ترامپ در صدد دادن دستور نیمه افراشته کردن پرچم آمریکا به عنوان یادمان و بزرگداشت قربانیان این ویروس مرگبار است که شمار آنها از 93 هزار جان باخته، فراتر رفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size