تاکید آمریکا بر راه حل سیاسی در لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 22 ماه مه 2020 به وقت محلی آمریکا گفت مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در تماسی تلفنی با فایز السراج نخست وزیر دولت الوفاق لیبی بر مخالفت ایالات متحده آمریکا با ادامه ورود سلاح و مهمات به لیبی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها پمپئو وزیر خارجه آمریکا طی این گفتگوی تلفنی از السراج خواست تا به «نتایج کنفرانس برلین پایبند باشد».

این در حالی است که سرتیپ احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی پنج‌شنبه گفت که « دخالت آشکار ترکیه در امور لیبی و حمایت‌هایش از تکفیری‌ها و شبه‌نظامیان از سال 2014 تا به امروز تمامی تلاش‌ها برای رسیدن به راه حل مسالمت‌آمیز سیاسی برای بحران لیبی را ناکام گذاشته است».

ترکیه با ارسال اسلحه، کارشناسان نظامی و اعزام مزدوران سوری که عملیات انتقال آنها از سوریه به خاک لیبی را تسهیل کرده از شبه‌نظامیان وابسته به فایز السراج حمایت می‌کند.

المسماری در کنفرانسی خبری راه های حمایت ترکیه از شبه‌نظامیان طرابلس با استفاده از محموله‌های سلاح و مهمات ارسالی و هزاران مزدور اعزامی را شرح داده و از عدم محکومیت دخالت‌های ترکیه در لیبی از سوی سازمان ملل متحد ابراز تعجب کرد.

سخنگوی ارتش ملی لیبی همچنین گفت که «شورای ریاست، دیگر شورای ریاست نیست، و دولت الوفاق نیز موافقت پارلمان را به دست نیاورده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید