برزیل رکورد روزانه 20,803 مورد مبتلا به کرونا را پشت سر گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برزیل که ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری آن دو ماه پیش بیماری کرونا را دست کم گرفته و آن را «آنفولانزایی ساده» توصیف کرده بود اکنون روزی نیست که بر گستردگی شیوع و مرگبار بودن ویروس جدید کرونا در آن افزوده نشده باشد به طوری که تنها در یک روز یعنی در 24 ساعت منتهی به شامگاه جمعه 22 ماه مه 2020 بیش از 20,803 نفر به ویروس کووید- 19 مبتلا شدند.

بنا به گزارش خبرگزاری‌ها به نقل از وزارت بهداشت برزیل، کشور پر تراکم که جمعیتی بالغ بر بیش از 210 میلیون نفر دارد این کشور اکنون از نظر تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا پس از ایالات متحده آمریکا در ردیف دوم قرار گرفته و روسیه را به ردیف سوم پایین کشانده است و از همین رو مردم برزیل روز جمعه را با مقایسه‌های دردناکی پشت سر گذاشتند.

هم اکنون در برزیل کشور «جنگلهای آمازون»، 330,890 نفر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده که 21,084 تن از آنها فوت شده‌اند. این در حالی است که در روسیه که جمعیت آن بالغ بر 145میلیون نفر است 326,448 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اما تنها 3249 تن از آنها فوت شده‌اند.

در ایالات متحده آمریکا نیز که تعداد جمعیت آن 330 میلیون نفر است از یک میلیون و 630 هزار نفری که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند 96,329 تن جان باخته‌اند.

با توجه به آمار و داده‌های موجود درباره قربانیان کرونا، برزیل کشوری است که بیش از همه باعث بروز بیشترین نگرانی‌های بهداشتی شده است.

بنا به نتیجه‌گیری‌های «العربیه» از گفته‌های میشل ریان Michael Ryan مدیر اجرایی سازمان جهانی بهداشت تعداد فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا در برزیل %57 از تعداد کل قربانیان کرونا در آمریکای لاتین را شامل می‌شود.

همچنین پیش‌بینی‌های احتمالی منتشر شده در روز جمعه از سوی روزنامه « فولیا دی سان پائولو» برزیل که با استناد به برآوردهای دانشگاه امپریال کالج لندن Imperial College London تهیه شده از وخیم‌تر شدن شیوع کرونا خبر داده و گفته که تعداد حقیقی مبتلایان به ویروس کرونا در برزیل احتمالا 15 بار بیشتر از تعداد اعلام شده و یا تقریبا معادل 5 میلیون نفر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید