چین از «دستاورد استراتژیک بزرگی» در مقابله با کرونا خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لی کی چیانگ نخست وزیر چین جمعه 21 ماه مه 2020 در مراسم افتتاحیه شورای ملی نمایندگان خلق چین گفت که چین « دستاوردهای استراتژیک بزرگی» را در مقابله با پاندمی ویروس جدید کرونا که در اواخر سال 2019 در ووهان چین ظاهر شده، محقق کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه نخست وزیر چین افزود « در شرایط کنونی پاندمی پایان نیافته است» و بر «مأموریت سهمگینی» که همچنان می‌باید برای مقابله با عواقب اقتصادی انتشار ویروس انجام داد، تاکید کرد.

این مقام چینی به نمایندگان پارلمان کشورش گفت که «باید تلاش‌هایمان برای کاهش خسارت‌ها را چند برابر کنیم».

در سایه اوضاع ناپایدار بی‌سابقه‌ای که این اقتصاد بزرگ آسیایی با آن مواجه است، چین جمعه تصمیم گرفت امسال هدفی را برای رشد اقتصادی این کشور تعیین نکند.

نخست وزیر چین در توضیحی در این‌باره گفت که به دلیل پاندمی کووید- 19 و شرایط جهانی «کشورمان با عواملی مواجه خواهد شد که پیش‌بینی‌شان سخت است».

از سویی کمیته ملی بهداشت در چین پنج‌شنبه اعلام کرد که روز چهارشنبه دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در روز را به ثبت رساند که نسبت به روز قبل آن با 5 مورد در روز، کاهش نشان داده است.

در بیانیه کمیته ملی بهداشت چین گفته شده که یکی از این دو مورد ابتلا با منشأ محلی در شانگهای به ویروس کرونا مبتلا شده در حالی که مورد دوم ابتلا به کرونا از خارج وارد چین شده است.

بنا به آمار ارائه شده از سوی مقامات چینی تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین تا به امروز به 82,967 مورد رسیده که از جمله آنها 4,634 تن فوت شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید