نیمه ‌برافراشتن پرچم‌‌ها همزمان با افزایش شمار جان‌باختگان کرونا در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مراکز آمریکایی پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها پنج‌شنبه 20 ماه مه از فوت 1397تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور خبر دادند.

همزمان با افزایش شمار قربانیان پاندمی انتشار ویروس کرونا به 93 هزار فوتی در آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده از تصمیم خود برای نیمه برافراشتن پرچم‌های کشورش خبر داد.

خبرگزاری فرانس پرس در این‌باره اعلام کرد که ترامپ در نظر دارد برای پاسداشت قربانیان پاندمی ویروس مرگبار کرونا که تعدادشان تاکنون در آمریکا به 93 هزار فوتی رسیده پرچم‌های کشورش را به حالت نیمه برافراشته در آورد.

ترامپ گفت که او دستور داده به مدت 3 روز پرچم‌ها را بر ساختمان‌های فدرال در ایالات متحده به حالت نیمه بر افراشته قرار دهند.

ترامپ در توئیتی بر شبکه «توئیتر» اعلام کرد « برای پاسداشت یاد آمریکایی‌هایی که بدلیل مبتلا شدن به ویروس کرونا از دست داده‌ایم، پرچم‌ها را بر ساختمان‌های فدرال و دیگر اماکن ملی طی 3 روز آینده به حالت نیمه بر افراشته در خواهم آورد».

رئیس جمهوری آمریکا در معرض انتقادهای زیادی است که او را متهم می‌کنند در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که جان بسیاری از آمریکایی‌ها را گرفته به موقع اقدام نکرده است.

ترامپ از سویی شدیدا به چین که ویروس کرونا برای اولین بار از آنجا انتشار یافته است، حمله کرده و پکن را به مخفی کردن حقیقت مرگبار ویروس کرونا از دید جهانیان متهم کرده است.

بنا به گزارش آماری تهیه شده از سوی دانشگاه جونر هاپکینز ایالات متحده آمریکا با 1.5 میلیون مورد مبتلا به ویروس کرونا و بیش از 93 هزار فوتی تاکنون بیشترین کشور آسیب دیده از پاندمی کرونا در جهان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید