آمریکا حمایت مالی از سازمان جهانی بهداشت را از سر گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پس از انتقادهای شدید از عملکرد سازمان جهانی بهداشت در تعامل با چین و تبعیت آن از رویکرد پکن در رویارویی با ویروس جدید کرونا که جهان را درنوردیده است، شنبه 16 ماه مه 2020 مجددا حمایت مالی از این سازمان جهانی را از سر گرفت.

به گزارش شبکه فاکس نیوز بنا به پیش‌نویس نامه‌ای، دولت آمریکا قصد آن دارد تا حمایت مالی از سازمان جهانی بهداشت را به طور جزئی ازسر گیرد.

در این نامه آمده است که اداره ترامپ « با پرداخت مبلغی معادل نصف آن‌چه که چین از سهم‌های مقرر شده پرداخت می کند را به سازمان جهانی بهداشت بپردازد.

شایان ذکر است که دونالد ترامپ در 14 آوریل گذشته با اتهام سازمان جهانی بهداشت به سرپوش گذاشتن بر روش‌های «گمراه کننده» چین درباره شیوع ویروس کرونا، پرداخت‌های آمریکا به سازمان جهانی بهداشت را به تعلیق درآورده و گفت کشورش همزمان با آن بازنگری در ساختار سازمان جهانی بهداشت را آغاز خواهد کرد.

ترامپ همچنین سازمان جهانی را به «سوء مدیریت» بحران شیوع ویروس جدید کرونا و انتشار دادن بسیاری از اطلاعات نادرست درباره شیوع ویروس کرونا متهم کرد.

او گفت که «سازمان جهانی بهداشت به طور کامل در ارائه اطلاعات شفاف درباره ویروس کرونا شکست خورده است».

در اوایل ماه آوریل گذشته ترامپ سازمان جهانی بهداشت را به جانبداری از چین و دفاع از مواضع آن متهم کرد.

ترامپ همچنین سؤالاتی را درباره دلایل بی توجهی سازمان جهانی بهداشت در ارتباط با نامه الکترونیکی مطرح کرد که در اواخر دسامبر گذشته از مسئولان بهداشت تایوان فرستاده شده و حاوی هشدارهایی درباره احتمال انتقال ویروسی میان انسان‌ها بوده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچینین سؤالاتی را درباره دلایلی مطرح کرد که سازمان جهانی بهداشت در ماههای ژانویه و فوریه را بر آن داشته تا ادعاهای غیر دقیق یا گمراه‌ کننده‌ای را درباره کرونا و همزمان با پاندمی کرونا در جهان ارائه دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید