پمپئو از چین خواست فعالیت‌های«خبیث‌ش» برای سرقت واکسن کرونا را متوقف کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روابط چین و ایالات متحده آمریکا شاهد مرحله جدیدی از تبادل اتهام‌ها و واکنش‌های مطرح شده درباره ویروس کرونا بوده که سازمان جهانی بهداشت اخیرا پیش‌بینی کرده هرگز ناپدید نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها و در ادامه واکنش‌ها به اتهام‌های مطرح شده از سوی ایالات متحده آمریکا علیه چین که پکن را به سرقت تحقیقات انجام شده درباره ویروس جدید کرونا متهم می‌کند، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 14ماه مه 2020 خواستار توقف این گونه فعالیت‌های «خبیث» شد.

پمپئو گفت که « ایالات متحده آمریکا تلاش‌های فعالان سایبری و دانشگاهیان غیر سنتی جمهوری خلق چین برای سرقت مالکیت معنوی آمریکا و داده‌های مربوط به تحقیقات انجام شده درباره COVID-19 را محکوم می‌کند».

بنا به خبرگزاری رویترز وزیر خارجه آمریکا همچنین در بیانیه‌ای افزود که: روش جمهوری خلق چین در سطح فضای مجازی در ادامه رفتارهای غیر سازنده‌ی آن در طول مدت پاندمی کووید- 19 است.

خاموش کردن دانشمندان

علاوه بر این پمپئو گفت:« در حالی که ایالات متحده آمریکا، هم‌پیمانان و شرکایش همراه با هم و با شفافیت برای نجات جان‌ انسان‌ها تلاش می‌کنند، جمهوری خلق چین به خاموش کردن صدای دانشمندان، خبرنگاران و شهروندان این کشور و انتشار دادن اطلاعات غلط که باعث وخیم‌تر شدن خطرهای این بحران بهداشتی شده است، ادامه می‌دهد».

اظهارات مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا یک روز پس از آن مطرح می‌شود که دفتر تحقیقات فدرال «FBI» و وزارت امنیت داخلی آمریکا بیانیه مشترکی را برای هشدار درباره آنچه تهدیدهای مرتبط با پاندمی کرونا از سوی نفوذی‌های مربتط با چین خواندند، صادر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید