اندونزی: فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنید، باید توالت‌های عمومی را تمیز کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات جاکارتا، پایتخت اندونزی تصمیم گرفته‌اند در راستای مبارزه با انتشار ویروس کرونا، کسانی که فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، به تمیز کردن توالت‌های عمومی به عنوان جریمه وادار کنند.

این مجازات بخشی از اقدامات تنبیهی است که برای جلوگیری از انتشار کرونا در پایتخت اندونزی و یکی از بزرگترین شهرهای شرق آسیا وضع شده است.

هر کس که در اندونزی بدون ماسک به خیابان بیاید 250 هزار روپیه معادل 17 دلار جریمه خواهد شد. افرادی هم که به صورت گروهی در کنار هم و بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در خیابان‌ها حرکت کنند به تمیز کردن تاسیسات عمومی از جمله توالت‌های عمومی محکوم شده و ناچار به پوشیدن لباسی خواهند شد که جرم آنها روی آن نوشته شده است.

شرکت‌هایی که از تعطیلی وضع شده در اندونزی تخلف کنند و یا دست به اقدامی زده که بهداشت عمومی را تهدید کند، باید 50 میلیون روپیه معادل 3400 دلار جریمه پرداخت کنند.

در شهر 11 میلیون نفری جاکارتا در پی انتشار سریع ویروس کرونا و هشدارهای کارشناسان درباره امکان بروز یک فاجعه در این شهر پرجمعیت، محدودیت‌های رفت و آمد متعددی وضع شد. در دیگر شهرهای اندونزی نیز قوانین منع و یا محدودیت رفت و آمد وضع شده ولی کماکان این قوانین از سوی مردم این شهرها جدی گرفته نمی‌شوند.

در پی تعطیل یک فروشگاه فست‌فود در جاکارتا، صدها نفر از مردم این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس آمارها تا روز سه‌شنبه 12 می 2020 مجموع قربانیان کرونا در اندونزی به 1007 نفر و تعداد مبتلایان به 14 هزار 479 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید