شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز 4 میلیون نفر گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که کشورهای جهان در تلاشند تا محدودیت‌های مسافرتی و ممنوعیت‌های رفت‌ و آمد را به طور تدریجی برداشته و از ادامه آسیب‌های بزرگ اقتصادی ناشی از پاندمی ویروس کرونا بکاهند، شامگاه جمعه 8 ماه مه 2020 شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا از مرز 4 میلیون نفر گذشت.

به گزارش خبرگزاری‌ها وزیر بهداشت اسپانیا اعلام کرد که دولت این کشور قصد آن دارد تا محدودیت‌های اعمال شده بر بیش از نیمی از مردم اسپانیا را از ابتدای هفته آینده کاهش دهد.

وزیر بهداشت اسپانیا گفت به مناطقی که هدف کاهش تعطیلی هستند اجازه داده خواهد شد تا در آنها سالن‌های روباز خارجی رستوران‌ها، بازارهای غیر پوشیده و موزه‌ها بازگشایی شوند و تجمع‌های با تعداد کمتر از 10 نفر نیز مجاز است.

بنا به آماری که از سوی خبرگزاری فرانسه و با استناد به منابع رسمی گردآوری شده ویروس جدید کرونا از زمان شیوع آن برای اولین بار در دسامبر سال گذشته در چین تا ساعت 11:00 به وقت گرینویچ روز جمعه دست‌کم باعث مرگ 269514 تن شده‌ است.

ایالات متحده آمریکا با 75670 فوتی تاکنون بیشترین تعداد از آمار کلی فوتی‌ها را شاهد بوده و 1256972 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و دست‌کم 195036 تن از آنها بهبود یافته‌اند.

بریتانیا با 30615 فوتی از میان 206715 نفر مبتلا پس از آمریکا در ردیف دوم قرار دارد. بنا به آمار ارائه شده در روز سه‌شنبه توسط آژانس‌های منطقه‌ای بریتانیا تعداد جان باختگان در این کشور به 32 هزار نفر رسیده است.

آمار جدید ارائه شده از سوی وزارت بهداشت بریتانیا نشان می‌دهد که تنها در روز جمعه نتایج تست کرونای 31 هزار نفر در بریتانیا مثبت تشخیص داده شده است.

از سویی تعداد حالت‌های وخیم مبتلا به کرونا در فرانسه به کاهش روزانه خود ادامه داده و به 2868 مورد جدید در روز جمعه کاهش یافته است.

همچنین آمار جدید تعداد جان‌ باختگان مبتلا به کرونا در فرانسه با 243 مورد جدید افزایش طی 24 ساعت گذشته به 26230 تن رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید