بیش از 1600 تن در آمریکا طی 24 ساعت بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با استناد به آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز، در ایالات متحده آمریکا جمعه 8 ماه مه 2020 طی 24 ساعت بیش از 1635 تن به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا جان باخته‌اند که با این وجود تعداد کل فوتی‌ها در این کشور به 77178 تن رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این تعداد از فوتی‌ها در ایالات متحده طی 24 ساعت از بین ساعت 20:30 روپنج‌شنبه تا 20:30 در روز جمعه به ثبت رسیده است.

در ایالات متحده آمریکا تاکنون بیش از 1.28 میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا تشخیص داده‌ شده‌اند، و تنها در 24 ساعت گذشته بیش از 29079 به بیماری کرونا مبتلا شدند.و تاکنون نزدیک به 200 هزار نفر بهبود بافته‌اند.

علی‌رغم این آمار رو به افزایش، کاخ سفید اما چند روزی است که بر ضرورت ازسرگیری فعالیت‌های اقتصادی در این کشور تاکید می‌کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیش‌تر گفته بود که «آمریکا در حال جنگی سخت علیه بیماریی وحشتناک است».

ترامپ افزود « دعا می‌کنیم تا که دانشمندان و محققان درمان‌هایی را، داروها یا واکسن‌هایی را به سرعت پیدا کنند».

ایالات متحده آمریکا که اولین مورد فوتی در آن در ماه فوریه گذشته به ثبت رسید اکنون چه از نظر تعداد مبتلایان و چه از نظر میزان تلفات بیشترین کشور آسیب دیده از پاندمی و شیوع کرونا است.

ایالات متحده آمریکا در شرایط کنونی بیش از یک سوم مبتلایان اعلام شده در کل جهان و بیش از ربع فوتی‌های به ثبت رسیده در کل جهان را به خود اختصاص داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید