چین: از اجرای تحقیقات سازمان جهانی بهداشت پیرامون علل شیوع کرونا حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چین روز جمعه 8 مه تأیید كرد كه از تأسیس كمیته ای به سرپرستی سازمان جهانی بهداشت برای بررسی چگونگی واکنش جهانی به پاندمیک کووید 19، حمایت می‌کند.

این موضع چین پس از مواجه شدن با فشارهای چندجانبه به هدف دادن اجازه اجرای تحقیق بین المللی پیرامون شیوع ویروس کرونا، اعلام گردید.

هوا شونینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین به خبرنگاران گفت که روند بررسی باید «به صورت باز، شفاف و فراگیر» و «در زمان بندی مناسب پس از پایان پاندمیک کرونا»، زیر نظر تیدروس آدهانوم گبریسوس مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، انجام شود.

چین روز پنجشنبه 7 مه، پس از انتقاد دونالد ترامپ از پكن در خصوص لزوم اقدام چین برای جلوگیری از شیوع پاندمیک کرونا ، مواضع ایالات متحده در مورد ویروس كرونا را محكوم و آن را «دروغ پردازی» خواند.

ترامپ روز چهارشنبه 6 مه، با تاکید بر این که این پاندمیک، «بدتر» از حمله پرل هاربر در سال 1941 و حملات 11 سپتامبر 2001، بوده، بار دیگر در انتقاد از چین گفت: «این همه گیری هرگز نباید اتفاق می‌افتاد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به این اظهارات، عنوان ساخت: «بسیاری از کشورها، کارشناسان و دانشمندان، ارزیابی‌های مثبتی را در مورد عملکرد چین در راستای کنترل ویروس و مبارزه با آن، مطرح کردند.»

این مقام چینی ضمن ابراز جانبداری از عملکرد سازمان جهانی بهداشت، مراتب اعتراض چین نسبت به تلاش های آمریکا و دیگر کشورها برای سایسی سازی بحران کرونا اعلام داشت و بر همکاری با سازمان جهانی بهداشت در خصوص مقابله با پاندمیک کرونا، تاکید ورزید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید