شمار قربانیان کرونا در آمریکا به مرز 77 هزار تن نزدیک می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز شمار کل قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا با 2400 مورد فوتی جدید طی 24 ساعت منتهی به شامگاه روز پنج‌شنبه 7 ماه مه 2020 به بیش از 75,500 مورد فوتی افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه طبق آمار منتشر شده در ساعت 20:30 به وقت محلی دانشگاه جانز هاپکینز که به عنوان مرجع پیگیری شمار مبتلایان و قربانیان ویروس جدید کرونا شناخته شده است، پاندمی ویروس کووید -19 در ایالات متحده آمریکا تا به ساعت 20:30 شامگاه پنج‌شنبه باعث فوت 75543 نفر شده که 2448 تن از آنها طی 24 ساعت گذشته فوت شده‌اند.

این در حالی است که تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به 1,254,750 نفر (بیش از 27,300 مورد ابتلای جدید تنها در 24 ساعت گذشته) رسیده که 195 هزار تن از آنها از این بیماری بهبود یافته‌اند.

بنا به گزارش آماری دانشگاه جانز هاپکینز که در شهر بالتیمور واقع است تعداد آزمایش‌های بالینی که تا به این روز در ایالات متحده آمریکا برای تشخیص مبتلایان به ویروس کشنده کرونا انجام شده نزدیک به 8.1 میلیون تست است.

از طرفی شمار روزانه فوتی‌های مبتلا به کرونا پس از آن که به کمترین تعداد آن در یک ماه یعنی به 1015 فوتی رسید طی سه روز اخیر اما مجددا به شمار روزانه بیش از 2000 تن فوتی افزایش یافته است.

علی رغم افزایش مجدد شمار روزانه قربانیان مبتلا به کرونا کاخ سفید امام همچنان بر ضرورت بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی در این کشور تاکید می‌کند.

از سویی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنج‌شنبه اعلام کرد که «آمریکا در حال جنگی سخت علیه بیماریی وحشتناک است».

ترامپ در ادامه افزود « دعا می‌کنیم که دانشمندان و محققان درمان‌هایی را کشف کنند، این‌که داروها یا واکسن‌هایی را بیابند، و آنها را به سرعت کشف کنند».

ایالات متحده آمریکا که اولین مورد فوتی در آن در ماه فوریه گذشته به ثبت رسید اکنون چه از نظر تعداد مبتلایان و چه از نظر میزان تلفات بیشترین کشور آسیب دیده از پاندمی و شیوع کرونا است.

ایالات متحده آمریکا در شرایط کنونی بیش از یک سوم مبتلایان اعلام شده در کل جهان و بیش از ربع فوتی‌های به ثبت رسیده در کل جهان را به خود اختصاص داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size