امانوئل مکرون: هر دارویی برای کرونا باید مال همه باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه روز دوشنبه 4 می 2020 گفت که هر دارویی برای ویروس کرونا ساخته شود، باید در مالکیت عمومی قرار گرفته و در اختیار همگان باشد.

رئیس‌جمهوری فرانسه با تاکید بر اینکه «واکسن احتمالی باید در مالکیت عام باشد»، گفت: «فرانسه نیم میلیارد دلار به تلاش‌های جهانی برای مقابله با کرونا اختصاص می‌دهد.»

ماکرون تاکید کرد که هیچ کشور نمی‌تواند به تنهایی از بحران کرونا خارج شود.

همزمان ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه گفت که تعطیلی عمومی نمی‌تواند ادامه یابد و «تعطیلی مفید بود اما هزینه اقتصادی هنگفتی در پی داشت.»

وزیر بهداشت آلمان هم درباره احتمال دستیابی به واکسن کرونا گفت که این کار «سال‌ها» زمان نیاز دارد. رئیس‌جمهوری آمریکا اما گفت که انجام این کار تا پایان سال میلادی جاری ممکن است.

ینس سپان، وزیر بهداشت آلمان روز یک شنبه به شبکه "ای آر دی" کشورش گفت: «خوشحال خواهم شد اگر انجام این کار در چند ماه ممکن بود، اما باور دارم که باید واقع‌گرا باشیم. این کار ممکن است سال‌ها زمان ببرد، زیرا که احتمال ناکامی وجود دارد و این اتفاق را درباره واکسن‌های دیگر هم شاهد بودیم.»

سپان تاکید کرد توسعه واکسن‌ها یکی از سخت‌ترین کارها در حوزه پزشکی است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که خود را برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور آماده می‌کند، روز یکشنبه در گفتگو با شبکه فاکس‌نیوز امیدوارانه‌تر از وزیر بهداشت آلمان سخن گفت و در واشنگتن اعلام کرد: «گمان می‌کنیم در پایان سال به واکسن دست پیدا کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید