5 استان ایران در آستانه پیک دوم کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعداد مبتلایان و فوتی‌های بیماری کرونا در 5 استان ایران افزایش یافته و این استان‌ها را در آستانه پیک دوم کرونا قرار داده است.

برخی رسانه‌های این کشور «رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی» را دلیل وقوع این امر عنوان کرده‌اند.

شیوع کرونا در ایران با اعلام تعطیلی دیرهنگام و آغاز زودهنگام فعالیت‌های اقتصادی همراه بود که هر دوی این اقدامات، انتقادات کارشناسان سلامت و از جمله مقامات وزارت بهداشت را در پی داشت. آغاز فعالیت‌های اقتصادی از 23 فروردین در استان‌ها و 30 فروردین در تهران، گویا باعث ایجاد پیک دوم کرونا در برخی مناطق شده است. روزنامه خراسان، یکشنبه 14 اردیبهشت 1399، گزارش داد که ویروس کرونا در 5 استان پس از چند روز آرام دوباره خیز برداشته است.

این رسانه، «عدم رعایت نکات بهداشتی» را دلیل طغیان دوباره کرونا دانست.

براساس این گزارش، «خراسان شمالی، مازندران، خوزستان، بوشهر و اردبیل» استان‌هایی هستند که در آستانه پیک دوم کرونا قرار دارند.

خبرگزاری ایسنا، روز گذشته به نقل از محمدرضا شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و داروی ایران، گزارش داد که «در پاییز و ماه‌های مهر، آبان و آذر» نگرانی از شیوع کرونا‌ بسیار «جدی» است؛ چرا که در این ایام می‌تواند موج بعدی کرونا رخ دهد.

به گفته رییس سازمان غذا و داروی ایران، «در رخداد موج دوم وسوم ویروس کرونا، هیچ شکی نیست و قطعا رخ می‌دهد».
شانه‌ساز، مهم‌ترین توصیه را «رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی» دانست که همچنان به عنوان مهم‌ترین ابزار برای کنترل این ویروس مطرح است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید