پس از 3 هفته ناپدید شدن؛ سر و کله رهبر کره شمالی پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از انتشار اخبارمبهم پیرامون کیم جونگ اون رهبر کره شمالی 11 به علت ناپدید شدن از انظار عمومی از 11 آوریل، خبرگزاری مرکزی کره شمالی روز جمعه 2 مه، اولین حضور علنی او را در سانچون در نزدیکی پیونگ یانگ، اعلام کرد.

به گزارش این خبرگزاری، کیم جونگ اون، درجریان آغاز بهره برداری از یک کارخانه تولید کود، به همراه شخصیت های بلندپایه و خواهرش کیم یو جونگ (یکی از نزدیکترین مشاوران او)، شرکت کرد.

این در حالی است که کیم از سه هفته گذشته به این طرف، که ریاست جلسه دفتر سیاسی حزب کارگران حضور بر عهده داشت، در انظار عمومی ظاهر نشد و روز بعد از آن بود که رسانه های رسمی گزارش دادند، او از هواپیماهای جنگنده در یگان پدافند هوایی، بازدید کرده است.

دوره نقاهت

وب سایت «دیلی ان کای» که از سوی اپوزیسیون کره شمالی اداره می‌شود، هفته گذشته خاطرنشان کرد که رهبر کره شمالی به دلیل مشکلات موجود شریان‌های قلب در ماه آوریل، تحت عمل جراحی قرار گرفته و دوران نقاهت خود را در استان بیون گان در شمال کشور می‌گذراند. این سایت با استناد به یک منبع کره شمالی ( بدون اشاره به نام او)، گفته است که کیم به دلیل مشکلات ناشی از «سیگار کشیدن مفرط، چاقی و بی حالی »، مورد درمان فوری قرار گرفت.

با این حال، چوونگ مون، مشاور سیاست سیاست خارجی رئیس جمهوری کره جنوبی، یکشنبه گذشته بار دیگر ضمن تاکید بر سلامت کیم، گفت که رهبر کره شمالی، از وضعیت خوبی برخوردار است.

او همچنین فاش کرد که «کیم از 13 آوریل در منطقه وونسان ساکن بوده و تا این لحظه هیچ تحرک شک برانگیزی، مشاهده نشده است».

در همین حال ، یک کنشگر زن کره شمالی اعلام کرد که کیم «به دلیل ترس از ابتلا به کرونا پنهان شده است». این کنشگر در عرصه حقوق بشر و نویسنده کتاب « به خاطر زندگی، حرکت دختری از کره شمالی به سوی آزادی »، دوشنبه گذشته در یک سری از توئیت های خود تاکید کرد: « بر أساس گفته منابع ویژه من، کیم نه مرده و نه بیمار است بلکه به علت ترس از ابتلاء به کرونا پنهان شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید