ابتلای نخست وزیر روسیه و یک وزیر کابینه به کرونا و چگونگی حفظ سلامت پوتین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری روسیه، جمعه شب 1 مه گزارش داد، در در پی ابتلای نخست وزیر روسیه به ویروس كرونا، ولادیمیر یاكوشف، وزیر مسکن روسیه نیز در اثر ابتلاء به کووید ،19 روانه بیمارستان شد.

خبرگزاری اینترفاکس به نقل از یاکوشف اظهار داشت: «من در بیمارستانی در مسکو زیر نظر پزشکان تحت درمان، قرار خواهم گرفت».انیتر فاکس افزود که یاکوشف همواره در دسترس خواهد بود.

علاوه بر این، به گفته اینترفاکس، ابتلای معاون یاکوشف به کرونا نیز تائید شده است.

میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه، پنجشنبه گذشته، ابتلای خود به کووید 19 را اعلام کرد. میشوستین در گفت و گویی ویدئویی با ولادیمیر پوتین با رئیس جمهوری گفت: «من باید خود را قرنطینه کرده و از دستورالعمل پزشکان پیروی کنم. محافظت از سلامت همکارانم، ضروری است». او قول داد که همواره در ارتباط با تمامی موارد اساسی، در دسترس باشد اما درعین حال پیشنهاد کرد، شخص دیگری بجایش، وظایف او را انجام دهد.

در همین راستا پوتین طی حكمی، آندری بلوسوف، معاون اول نخست وزیر را مامور اجرای وظایف میشوستین کرد.

پرسش هایی در مورد سلامتی پوتین و چگونگی محافظت از او کوران این دگرگونی‌ها جاری پیرامون رخنه ویروس در میان صاحب منصبان روسیه ازنخست وزیر گرفته تا وزیر کابینه، پرسش هایی را درباره سلامت پوتین به پیش کشید که ریاست جمهوری روسیه از زبان دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، بلافاصله آن را رد کرده و افزود که پوتین بویژه پس از ابتلای میشوستین، تحت مراقبت همه جانبه بهداشتی قرار گرفته است.

او در جریان برنامه «مسکو. كرملین. پوتین» در پاسخ به این سؤال كه آیا حمایت بهداشتی از رئیس جمهوری روسیه درپی ابتلای نخست وزیر به کرونا، تقویت خواهد شد، گفت: «قطعا. این روزها وبه ویژه درارتباط با رئیس جمهوری، حفاظت بهداشتی عملا در بالاترین سطح قرار دارد».

قابل توجه است که روسیه تا روز جمعه 1 مه، به طور رسمی، 114431 مبتلا به کووید - 19 و 1169 مورد مرگ و میر ناشی از کرونا را ثبت کرد.

پوتین با تاکید بر این که شرایط ناشی از شیوع کرونا همچنان دشوار است، مقررات تعطیل اجباری در کشور را تا 11 ماه مه تمدید کرده که نشان می دهد، رفع تدریجی مقررات فاصله گذاری اجتماعی، احتمالا از 12 مه آغاز خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید